Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Dmitrij Muserskij: Mam czyste sumienie

Dmitrij Muserskij: Mam czyste sumienie

fot. archiwum

Po tym, jak Dmitrij Muserskij nie przyjechał na zgrupowanie reprezentacji, w Rosji rozpętała się burza. W końcu sam zawodnik zabrał głos. – Wiele lat swojego życia oddałem, grając w klubie i reprezentacji. Grałem bez przerwy, ze szkodą dla swojego zdrowia – stwierdził Muserskij. – Nie zasługuję aż na taką krytykę – dodał.

W prasie można przeczytać wywiad z prezydentem rosyjskiej federacji, Stanisławem Szewczenko, w którym bardzo ostro ocenia twoją decyzję o niestawieniu się na zgrupowaniu reprezentacji.Dmitrij Muserskij:Nie czytam gazet, chociaż opowiadają mi, że zostałem przedstawiony w złym świetle. Przede wszystkim wiele lat swojego życia oddałem, grając w klubie i reprezentacji. Grałem bez przerwy, ze szkodą dla swojego zdrowia – o tym nie wie nikt oprócz lekarzy i masażystów. Bardzo im dziękuję. Bywało, że po meczu zostawaliśmy, było już po północy, tylko po to, bym następnego dnia mógł wyjść na parkiet. Czasem musiałem poprosić o kilka dni wolnego, żeby odpocząć psychicznie pomiędzy jednym a drugim turniejem. Nie sądzę więc, że zasługuję aż na taką krytykę, która boli, gdy już się pojawiła. Teraz mamy taką sytuację, że nie mogłem pojawić się na zgrupowaniu. Powiedziałem, że mogę przyjechać na turniej, ale bez udziału w zgrupowaniu nie będę na pewno w takiej formie, w jakiej bym chciał być. Wiedziałem, że są zawodnicy, którzy będą w lepszej formie.

Spodziewałeś się takiej reakcji federacji i słów potępienia?

– Nie wiem, nie myślałem o tym. Teraz muszę się nad tym dopiero zastanawiać. To, co o mnie mówią, to ich prawo, ich wybór. Każdy zna swoją prawdę.

Kiedy zadzwoniłeś i powiedziałeś, że nie przyjeżdżasz, jaką odpowiedź usłyszałeś?

– Rozmawiałem z trenerem Władimirem Alekno oraz z sekretarzem generalnym federacji, Aleksandrem Jaremienko. Zapewniali mnie, że rozumieją sytuację, że wszystko jest dobrze. Dlaczego potem wybuchła taka afera, mówiąc szczerze, nie mam pojęcia.

Konsultowałeś z kimś swoją decyzję?

Nie, staram się sam decydować o swoim życiu. W tym przypadku nie potrzebowałem pomocy, wiedziałem, jak sobie poradzić z tą sytuacją.

Dlaczego zdecydowałeś się nie jechać na zgrupowanie?

– Zdecydowały sprawy rodzinne, nie chciałbym jednak publicznie o nich mówić.

Rozmawiałeś ze Stanisławem Szewczenko po rozpoczęciu zgrupowania?

– Właściwie nikt nie dzwonił z federacji. Wiedziałbym, gdyby były jakieś próby kontaktu, ale nie było żadnych rozmów z kierownictwem federacji.

Jak wygląda kwestia twoich występów w reprezentacji w przyszłości? Jeśli będziesz mógł, zagrasz znów w Sbornej?

– Oczywiście tak. Chociaż słyszałem już taką wersję, że zlekceważyłem reprezentację, żeby Nowy Rok spędzić z rodziną. To nie tak, przyczyny są trochę inne.

Kiedy ogłosiłeś, że nie przyjedziesz na zgrupowanie, powiedziałeś, że reprezentacja bez ciebie jest w stanie grać lepiej niż z tobą w składzie. Aż tak jesteś niezadowolony ze swojej obecnej formy?

– Tak, jestem niezadowolony. W ostatnim czasie było wiele spotkań, w których popełniałem błędy, jakie nie przystoją zawodnikowi na moim poziomie. Mój stan fizyczny i emocjonalny również pozostawia wiele do życzenia…

Kiedy zaczęły się twoje problemy?

– Myślę, że pojawiały się stopniowo, nie jestem w stanie określić jednej daty. Nie chcę mówić o swoim zdrowiu, nie ma sensu teraz narzekać. Jeśli wychodzę na boisko, to znaczy, że jest wszystko w porządku. Robię wszystko, co mogę, by tak było, mam czyste sumienie.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved