Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Dłuższe przygotowania siatkarek

Dłuższe przygotowania siatkarek

fot. pzps.pl

Zarówno siatkarki, jak i siatkarze reprezentacji Polski nie zapewnili sobie jeszcze kwalifikacji olimpijskiej. W przeciwieństwie do męskiej drużyny narodowej podopieczne Jacka Nawrockiego dostaną więcej czasu, by przygotować się do gry o awans, przez co terminarz Orlen Ligi ulegnie zmianie.

Od 4 do 9 stycznia kobieca reprezentacja Polski będzie walczyć o kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Obok naszego zespołu w turnieju zagrają siatkarki z Rosji, Włoch, Turcji, Niemiec, Holandii, Belgii oraz Chorwacji. Aby zawodniczki pod okiem Jacka Nawrockiego mogły odpowiednio przygotować się do tego trudnego turnieju, na prośbę prezesa PZPS-u zmieniono czas rozgrywania 13. kolejki Orlen Ligi, przez co ostatni ligowy pojedynek w 2015 roku zostanie rozegrany 12 grudnia. – W związku z przygotowaniem reprezentacji Polski kobiet do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 na prośbę prezesa PZPS-u Pawła Papke Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej SA informuje o dokonaniu zmiany rozegrania 13. kolejki fazy zasadniczej. Kolejka nr 13 zostanie rozegrana w dniu 3 lutego 2016 roku – poinformował Jacek Kasprzyk, prezes PLPS-u.

Zmian nie będzie natomiast w terminarzu rozgrywek męskich. Podopieczni Stephane’a Antigi skończą rozgrywki ligowe 20 grudnia, a już od 5 stycznia walczyć będą z najlepszymi drużynami z Europy w turnieju w Berlinie. Chociaż czołowi reprezentanci będą bardzo obciążeni zarówno grą w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów, trener nie widział potrzeby, by ingerować w kalendarz polskiej ligi. – Gdyby zgłosił propozycję wcześniejszego przerwania rozgrywek ligowych, wzięlibyśmy to pod uwagę. Takiego wniosku jednak nie było – wyjaśnił Kasprzyk. Polaków w Berlinie czeka trudny bój, obok biało-czerwonych o przepustkę do igrzysk olimpijskich powalczą Rosjanie, Bułgarzy, Niemcy, Serbowie, Francuzi, Finowie oraz Belgowie.Przypomnijmy, że zarówno z kobiecego, jak i męskiego europejskiego turnieju kontynentalnego tylko zwycięzca bezpośrednio zakwalifikuje się do igrzysk olimpijskich. Pozostałe drużyny, które staną na podium, będą musiały walczyć w kwalifikacjach interkontynentalnych. Do tej pory grę na igrzyskach olimpijskich zapewniły sobie następujące reprezentacje męskie: Brazylia, USA, Włochy i Argentyna oraz kobiece: Brazylia, Serbia i Chiny.

*Więcej w serwisie Przeglądu Sportowego

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved