Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wicemistrzostwo Europy U20 dla Gierczyńskiej i Jundziłł to tylko początek? (video)

Wicemistrzostwo Europy U20 dla Gierczyńskiej i Jundziłł to tylko początek? (video)

fot. CEV

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł mają dopiero 18 lat, jednak już w swoim drugim sezonie występów międzynarodowych odniosły pierwszy duży sukces reprezentując biało-czerwone barwy. Lipiec rozpoczął się dla nich od zdobycia wicemistrzostwa Europy do lat 20, a w drugiej połowie miesiąca obroniły one tytuł mistrzyń Polski juniorek. Wyprzedzając fakty, już teraz postaramy się przybliżyć wam ich sylwetki.

Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł dały się poznać szerszej publiczności, zdobywając nie tak dawno wicemistrzostwo Europy U20 podczas turnieju rozgrywanego w rosyjskiej Anapie. Swoją dobrą formę i wysokie aspiracje potwierdziły też na mistrzostwach świata U19 w Chinach zakończyły swój występ na ćwierćfinale. Dla 18-latek jest to dopiero drugi sezon, w którym reprezentują one biało-czerwone barwy na arenie międzynarodowej. – Chciałyśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony, bo siatkówkę plażową trenujemy na co dzień. Nie ukrywamy, że był to nasz cel i wydaje mi się, że udało nam się go zrealizować – powiedziała w rozmowie ze Strefą Siatkówki Patrycja Jundziłł. – Chciałyśmy wypaść jak najlepiej, a przy tym też dobrze się bawić. Myślę, że udało sie nam zrobić to, co do nas należało – dodała jej partnerka.Pochodząca z Częstochowy Patrycja i urodzona w Szamotułach Julia obroniły w tym roku tytuł mistrzyń Polski juniorek. – Turniej sam w sobie był trudny, bo dopiero co wróciłyśmy z mistrzostw świata U19 z Chin i musiałyśmy od razu znowu grać na najwyższym poziomie, żeby obronić tytuł. Publiczność w Częstochowie dopisała, kibice nam pomagali, na pewno dużo łatwiej gra się w takich warunkach – przyznała Gierczyńska.

Podczas rozgrywek Plaży Open ogrywały się zwykle ze starszymi od siebie rywalkami, w tym sezonie czeka je jeszcze występ w mistrzostwach Polski w Krakowie. – Gramy razem i fajnie nam to wychodzi, więc mam nadzieję, że taka passa będzie się utrzymywać jak najdłużej – powiedziała Jundziłł. Ostatnim akcentem w tym sezonie będzie dla uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego występ w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires, które odbędą się w październiku. Przepustką do gry w tych zawodach było dla Polek wywalczenie 5. miejsca w turnieju kwalifikacyjnym w austriackim Baden. Całą rozmowę z Julią Gierczyńską i Patrycją Jundziłł możecie obejrzeć na naszym kanale w serwisie YouTube:

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved