Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Dick Kooy zrezygnował z gry dla Holandii

Dick Kooy zrezygnował z gry dla Holandii

fot. Joanna Skólimowska

Dość zaskakującą decyzję podjął były już reprezentant Holandii, Dick Kooy. Siatkarz ten postanowił zrezygnować z występów dla Oranje. Były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a obecnie Halkbanku Ankara ubiega się o włoskie obywatelstwo i marzą mu się także występy w barwach reprezentacji Italii.

Siatkarz przyznał, że na włoski paszport oczekuje już od kilku lat. – Chciałbym w tym kraju spędzać wraz z najbliższymi więcej czasu. Będę posiadał dwa obywatelstwa, holenderskie i włoskie. Jestem jednak zmuszony dokonać wyboru, jeżeli chodzi o moje obywatelstwo sportowe. Zamierzam ubiegać się o włoskie obywatelstwo sportowe – wyznał zawodnik. Kooy stwierdził także, że chciałby się osiedlić z rodziną w Italii na stałe. Ma dom w Mediolanie, a w przeszłości grał w barwach zespołów z Modeny czy Maceraty. Z Włoch pochodzi także żona siatkarza.

Przyjmujący Halkbanku Ankara podkreślił także, że wpływ na jego decyzję miała ogromna wola powrotu do Serie A. – Generalnie posiadanie włoskiego obywatelstwa sportowego byłoby dla mnie dobre także z tego powodu, że kiedyś wrócę do Serie A i będę mógł grać w niej jako Włoch – zauważył gracz, odnosząc się do limitu obcokrajowców w zespołach. Dick Kooy wypowiedział się także na temat ewentualnej gry dla reprezentacji Italii. – Na razie o tym nie myślę, chociaż miło by było, gdyby taka możliwość się pojawiła. Musiałbym jednak odczekać dwuletni okres karencjiWszystko będzie zależało od tego, w jakiej będę dyspozycji – dodał.Urodzony w Baarn Kooy w reprezentacji Holandii zanotował 103 występy, grał w niej od roku 2008, lecz nie odniósł znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej. Gdyby zagrał w kadrze Włoch, nie byłby pierwszym naturalizowanym zawodnikiem tej reprezentacji. Można podać tutaj przykłady chociażby Dragana Travicy, Ivana Zaytseva, Michele Baranowicza czy ostatnio występującego w reprezentacji Osmany’ego Juantoreny.

źródło: inf. własna, volleyball.nl, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved