Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres od wygranej rozpoczął turniej we Włoszech

Developres od wygranej rozpoczął turniej we Włoszech

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów turniej Trofeo McDonald’s rozpoczęły od wygranej z włoskim zespołem Il Bisonte Firenze. W drugim meczu turnieju drużyna Saugella Monza pokonała 3:1 Lardini Filottrano. Mimo wygranej rzeszowianki w sobotę z uwagi na wcześniejszy wylot zagrają o… trzecie miejsce w turnieju.

Mecz z zespołem z Florencji zespół Developresu rozpoczął od zaciętej walki punkt za punkt. W końcówce pierwszego seta podopieczne trenera Stephane’a Antigi wyszły na prowadzenie 21:18, ale rywalki doprowadził do gry na przewagi. W niej lepszy okazał się Developres i po wygranej 28:26 objął prowadzenie w meczu. Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia włoskiej drużyny, która prowadziła 8:3, potem 16:11. Rzeszowianki systematycznie odrabiały jednak straty i w końcówce dogonił rywalki, wychodząc na prowadzenie 21:19. Tej przewagi już nie oddały i wygrały tego seta do 21.

Trzeci set spotkania był również wyrównany, ale cały czas niewielką przewagę miały siatkarki z Florencji. Skuteczna była zwłaszcza Christina Bauer, która w całym spotkaniu zdobyła 15 punktów. Il Bisonte nie dało się już dogonić i wygrało trzeciego seta 25:21, wracając do gry w tym spotkaniu. Wyrównana była również czwarta odsłona meczu. Dopiero w końcówce rzeszowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, która wystarczyła do wygrania seta i całego meczu 3:1.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała Gabriela Polańska, która punktowała 14 razy, najwięcej punktów dla Developresu zdobyła Michaela Mlejnkova (19). Rzeszowianki mimo wygranej zagrają w sobotę o 3. miejsce w turnieju ze względu na wcześniejszy wylot do Polski.

Developres SkyRes Rzeszów – Il Bisonte Firenze 3:1
(28:26, 25:21, 21:25, 25:21)

Developres: Polańska (14), Witkowska (5), Grabka (9), Kaczmar (4), Mlejnkova (19), Gałucha (7), Przybyła (libero) oraz Krzos (libero), Frantti (11) i Anderson (3)
Il Bisonte: Santana (11), Alberti (10), Degradi (11), Turco (2), Torrini (9), Bauer (15), Venturi (libero) oraz Denardi (libero), Galanti, Vittorini (2) i Meli (2)