Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres wygrał w meczu towarzyskim z Legionovią

Developres wygrał w meczu towarzyskim z Legionovią

Developres SKYRES Rzeszów swój pierwszy sparing w 2020 roku rozegrał z DPD Legionovią Legionowo. Siatkarskie emocje przeniosły się do Ropczyc, gdzie tamtejsi kibice mogli zobaczyć siatkówkę na najwyższym poziomie. Rzeszowianki pokonały rywala 3:0, jednak przegrały w czwartym, dodatkowym secie. Kolejne spotkanie towarzyskie pomiędzy tymi zespołami już w piątek.

Rzeszowianki od pierwszych minut rozpoczęły fenomenalnie. Podopieczne Stephana Antigi wyróżniały się na tle rywalek, szczególnie Ali Frantii. Przyjmująca w pierwszym secie miała 100% wykorzystanych piłek w ataku. Developres SKYRES Rzeszów od samego początku zaprezentował solidną siatkówkę, co przełożyło się na wynik. Developres pierwszy set zwyciężył 25:11.

Po wznowieniu rywalizacji powtórzył się scenariusz z pierwszego seta, zespół z Rzeszowa przystąpił do ataku od pierwszych piłek, szans w kontrach nie marnowała kapitan Jelena Blagojević, która w swobodny sposób mijała blok rywalek. Dominacja zespołu Developresu była bezdyskusyjna. Drugi set w błyskawicznym tempie zakończył się wynikiem 25:18.

Trzeci set zdecydowanie należał do Rysic. Mimo złego początku rzeszowianki w szybkim tempie nadrobiły stracone punkty, wychodząc na prowadzenie 16:13. Skuteczne ataki Ali Frantti tylko zwiększały różnicę punktową, co pozwoliło drużynie Developresu na swobodną grę. Kibice zgromadzeni w Ropczycach byli świadkami fantastycznej gry siatkarek Stephana Antigi. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:18. Mimo zwycięskich trzech setów Developresu trenerzy po konsultacji umówili się na kolejnego seta, niezależnie od wyniku spotkania. W ostatnim pojedynku na parkiecie pojawiły się rezerwowe zawodniczki. W tym pojedynku górą były zawodniczki DPD Legionowi. Rysice przegrały w ostatnim secie 20:25. MVP spotkania została Ali Frantii, nagrodę dla najlepszej zawodniczki zespołu przeciwnego odebrała Alicja Grabka.

Developres SKYRES Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:1
(25:11, 25:18, 25:18, 20:25)

Developres: Frantti (26), Witkowska (5), Blagojević (7), Kaczmar (6), Efimienko-Młotkowska (9), Gałucha (6), Krzos (libero) oraz Grabka (1), Hawryła (3), Mlejnkova (7) i Przybyła (libero)
Legionovia: Tokarska (4), Oliveira (14), Strantzali (7), Fidon-Lebleu (14), Łukasik (2), Grabka (5), Lemańczyk (libero) oraz Karpińska, Sporer (1), Adamek (libero) i Matejko

źródło: developres.rzeszow.pl