Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Developres Rzeszów wycofał się z rozmów transferowych

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W rozmowie z portalem nowiny24.pl wiceprezes Developresu Rzeszów przyznał, że aktualnie wstrzymane są wszystkie rozmowy transferowe na następny sezon. – Taka jest decyzja zarządu. Wstrzymaliśmy i wycofaliśmy wszystkie toczące się rozmowy transferowe – poinformował Marek Pieniążek.

W Lidze Siatkówki Kobiet co prawda zakończyła się już faza zasadnicza, a zespoły miały rozpocząć walkę w play-off. Wszystko pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa. Wydaje się, że aktualna sytuacja będzie miała także spory wpływ na nadchodzące rozgrywki. – Wstrzymaliśmy i wycofaliśmy wszystkie toczące się rozmowy transferowe – mówił Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres Rzeszów.Nie wiadomo na razie czy uda się skończyć aktualny sezon Ligi Siatkówki Kobiet, a decyzji na razie nie ma. – Nie wiemy nawet, na jakim etapie skończymy tegoroczną ligę. Nie wiemy, gdzie będziemy grać w przyszłym sezonie. Czy to będzie Liga Mistrzyń, czy Puchar CEV, a może jeszcze coś innego. Nie wiemy, czy liga w Polsce wystartuje i kiedy wystartuje w przyszłym sezonie – wyliczał Pieniążek i dodał: – To są rzeczy niezbędne, żeby budować drużynę na odpowiednim poziomie. Inna zawodniczka przyjdzie grać w Lidze Mistrzyń, a inna w Pucharze CEV czy Challenge – wyjaśnił wiceprezes rzeszowskiego klubu.

Marek Pieniążek zapewnił jednak, że podpisane umowy są obowiązujące. –  Mamy już kilka kontraktów przedłużonych i one są wiążące i potwierdzone. Nie wycofujemy się z nich, ale do czasu wyjaśnienia sytuacji z ligą, nie prowadzimy z żadną zawodniczką czy jej menedżerem jakichkolwiek rozmów, a to, co było w trakcie negocjacji, anulowaliśmy – tłumaczył wiceprezes. W Rzeszowie raczej pozostanie trener Stephane Antiga. Francuski szkoleniowiec ma z Developresem kontrakt ważny jeszcze przez dwa najbliższe sezony. Inaczej wygląda jednak sprawa z kadrą siatkarek. Klub zawiesił treningi, a większość zawodniczek została w Rzeszowie. Do domów wróciły m.in. Amerykanka Ali Frantti i Portorykanka Natalia Valentin-Anderson, które jednak pozostają w stałym kontakcie z trenerem Antigą. Niewykluczone, że kiedy sytuacja związana z koronawirusem nieco się ustabilizuje, drużyna powróci do treningów.

Więcej w materiale Łukasza Pado w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved