Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres Rzeszów szykuje transferowy hit?

Developres Rzeszów szykuje transferowy hit?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Dwa lata temu była Katarzyna Zaroślińska-Król, rok temu Stephane Antiga. Jak widać, co roku Developres daje kibicom coś fajnego w postaci dużego transferu – powiedział w rozmowie z portalem nowiny24.pl Marek Pieniążek, wiceprezes KS Developres. Czy to zapowiedź bomby transferowej?

– Krok po kroku budujemy zespół i powoli będziemy go przedstawiać kibicom. To będzie bardzo podobna drużyna do tej, z którą dotychczas pracowałem, czyli bardzo mocna mówił  trener Stephane Antiga. Z Developresu Rzeszów odejdzie Ali Frantti, która ma przenieść się do Reale Mutua Fenera Chieri. Miejsce Amerykanki w Rzeszowie ma zająć  natomiast Juliette Fidon Lebleu, która z dobrej strony pokazała się w barwach DPD Legionovii Legionowo.W Developresie nie zabraknie zmian, mają odejść dwie zagraniczne zawodniczki: Natalia Valentin-Anderson i Michaela Mlejnkova, a takę duet atakujących Katarzyna Zaroślińska-Król i Tamara Gałucha. Nowym nabytkiem wicemistrzyń Polski ma być najlepiej punktująca zawodniczka Ligi Siatkówki – Aleksandra Rasińska. Jak informuje portal nowiny24.pl władze rzeszowskiego klubu szykują bombę transferową.

W kręgu zainteresowań pojawiła się Jovana Brakocević-Canzian z Igor Gorgonzola Novara. Tam ma przenieść się liderka polskiej kadry, Malwina Smarzek-Godek. Bez klubu pozostaje na razie także Holenderka Lonneke Sloetjes, ale tę kuszą Chińczycy, z którymi finansowo nie można konkurować. Nowego pracodawcy szuka także liderka niemieckiej reprezentacji, Louisa Lippmann.

Developres Rzeszów musi szukać nowej rozgrywającej. Jeśli klub wybierze opcję z zagraniczną atakującą, to z dużą dozą prawdopodobieństwa poszuka reżyserki gry z Polski, a tu wybór nie jest duży. W naszej karuzeli transferowej pojawiło się nazwisko Marty Krajewskiej z BKS-u Bielsko-Biała. Z Monzą natomiast żegna się Katarzyna Skorupa. Pozostaje sprawa jeszcze jednej przyjmującej. Tu też klub nie zamierza oszczędzać. W tym celu klub wertuje m.in. amerykańską ligę uniwersytecką. Ptaszki ćwierkają, że pewna miejsca nie może być też m.in. środkowa Kamila Witkowska, a do klubu może wrócić jedna z byłych zawodniczek.

Cały materiał Łukasza Pado w portalu nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved