Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres Rzeszów pożegnał aż dziewięć siatkarek

Developres Rzeszów pożegnał aż dziewięć siatkarek

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Po ostatnim sezonie, w którym Developres Rzeszów zdobył brązowy medal Ligi Siatkówki Kobiet, z zespołem pożegna się aż dziewięć siatkarek.  Z klubu odchodzi również reprezentacyjny statystyk, Radosław Wodziński. Nowe zawodniczki, które zastąpią te, które odeszły, poznamy zapewne w najbliższym czasie.

Developres Rzeszów w minionym sezonie miał spore ambicje i nie ukrywał, że celuje w zdobycie Pucharu Polski i złotego medalu mistrzostw Polski. W pucharze skończyło się na przegranym finale z Chemikiem Police, a Lidze Siatkówki Kobiet po przegranym półfinale z ŁKS-em Commercecon Łódź rzeszowianki wywalczyły brązowe medale. Jeszcze przed końcem sezonu został zwolniony trener Lorenzo Micelli, a jego obowiązki przejął drugi szkoleniowiec, Bartłomiej Dąbrowski. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie zespół Developresu poprowadzi Stephane Antiga, były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy, wicemistrz Polski z Onico Warszawa w minionym sezonie.Spore zmiany zajdą również w składzie rzeszowskiej drużyny. Developres opuszczą obie rozgrywające – Agnieszka Rabka i Bułgarka Petja Barakowa. Z Rzeszowa wyjadą obie libero – Dorota Medyńska i Agata Sawicka, a także środkowa Maja Tokarska, która przeniesie się do Legionovii Legionowo. W Developresie nie zobaczymy już młodej przyjmującej Barbary Zakościelnej oraz zagranicznych zawodniczek grających na tej pozycji – Belgijki Helene Rousseaux i Bułgarki Ewy Janewej. Z klubu odchodzi również atakująca Kinga Hatala.

Klub niedługo poda nazwiska siatkarek, które zastąpią te, z którymi dziś się pożegnał. W zespole powinny zostać atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, środkowa Kamila Witkowska oraz dwie zagraniczne przyjmująca – Czeszka Michaela Mlejnkova i Serbka Jelena Blagojević. Wciąż ważny kontrakt z klubem ma środkowa Katarzyna Żabińska.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved