Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Developres Rzeszów po raz drugi lepszy od zespołu z Legionowa

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W trakcie ligowej przerwy zespoły nie próżnują. Po raz drugi po dwóch stronach siatki stanęły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów oraz DPD Legionovii Legionowo. Również w drugim spotkaniu lepsze okazały się podopieczne trenera Stephane’a Antigi, pokonując swoje rywalki 3:1 – podobnie jak dzień wcześniej. 

Już na początku rzeszowianki narzuciły przyjezdnym swój rytm gry i prowadziły 8:2. To jednak nie zdeprymowało legionowianek, które sukcesywnie zmniejszały dystans dzielący je od gospodyń (12:16). W końcówce podopieczne Alessandro Chappiniego miały juz tylko dwa oczka mniej, ale nie były już w stanie dogonić Develorpesu Rzeszów. Dla odmiany drugą część sparingu lepiej zaczęły siatkarki z Legionowa (8:6) i to one poszły za ciosem, raz po raz powiększając swoją przewagę. Rzeszowianki nie były w stanie już dogonić przyjezdnych, które wygrywając pewnie 25:19, doprowadziły do remisu w całym spotkaniu.Trzeci set zaczął się podobnie jak pierwszy, od wysokiego prowadzenia siatkarek ze stolicy Podkarpacia (8:3). Nie miały one zbyt wielu problemów z utrzymanie swojej zaliczki (16:10). Znów jednak w końcówce do odrabiania strat rzuciły się legionowianki (19:21), ale ponownie nie były w stanie do końca zniwelować strat. Czwarta część meczu miała dość jednostronny przebieg. Od początku na piątym biegu grały rzeszowianki, które praktycznie ani na chwilę nie oddały rywalkom z Legionowa inicjatywy (16:4). W końcówce siatkarki Stephane’a Antigi prowadziły aż 21:6 i pewnie wygrały 25:10.

Rzeszowianki lepiej od Legionovii zaprezentowały się w ofensywie, kończąc 40% swoich akcji, a dominowały zdecydowanie w polu serwisowym, posyłając na stronę rywalek 6 asów serwisowych. Liderką Developresu była Alexandra Frantti, która zapisała na swoim koncie 19 oczek. 15 dołożyła od siebie Tamara Gałucha. W szeregach legionowianek pierwsze skrzypce grała natomiast Olga Strantzali, zdobywczyni 19 punktów,

O pierwszym sparingu Developresu Rzeszów z Legionovią Legionowo więcej przeczytasz tutaj. 

Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:1
(25:23, 19:23, 25:22, 25:10)

Składy zespołów:
Developres: Frantti (19), Polańska (3), Blagojević (7), Kaczmar (4), Efimienko-Młotkowka (7), Gałucha (15), Krzos (libero) oraz Grabka (2), Mlejnkova (5) i Przybyła (libero)
Legionovia: Tokarska (9), Oliveira (11), Strantzali (19), Fidon-Lebleu (7), Łukasik (10), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Karpińska, Sporer, Matejko i Adamek (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved