Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres przegrał sparing w Słowenii

Developres przegrał sparing w Słowenii

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Developresu rozegrały w piątek mecz towarzyski ze słoweńskim zespołem GEN-I Volley Nova Gorica. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego po wygraniu pierwszego seta kolejne trzy przegrały i w całym spotkaniu musiały uznać wyższość gospodyń. W sobotę rzeszowianki w półfinale międzynarodowego turnieju w Novej Goricy zagrają z niemieckim SC Poczdam.

Zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów wykazały się w pierwszej odsłonie spotkania. Ze stuprocentową skutecznością atakowały obie środkowe, Magdalena Hawryła i Kamila Witkowska. 75% skuteczności zapisała na swoim koncie Michaela Mlejnkova, a 57% – Jelena Blagojević. Najlepszym przyjęciem wykazała się Agata Sawicka (64% przyjęcia pozytywnego). Po drugiej stronie siatki w ataku najlepiej prezentowały się Tina Grudina (75%) oraz Ana Zaplotnik (100%). Najlepszym przyjęciem wykazała się Tina Lipicer-Samec (60%).Początkowe jednopunktowe prowadzenie gości (7:8) udało się powiększyć do czterech punktów (12:16). Ostatecznie tę partię siatkarki drużyny gości zakończyły na swoją korzyść (20:25). W drugim secie przewaga ta zaczęła jednak topnieć. Gospodynie wyszły na jednopunktowe prowadzenie (8:7), które utrzymywały przez większość seta (16:15). Końcówka zdecydowanie należała do nich (21:17), tak zostało do końca seta (25:19).

Trzecia partia okazała się od początku dominacją gospodyń (8:1). Walka gości pozwoliła odrobić większość punktów (16:14), jednak wciąż lepsze były zawodniczki z Novej Goricy (25:21). Czwartą partię trenerzy zdecydowali rozgrywać do 15 pkt. Pomimo wyrównanego początku w dalszej części seta lepiej zaprezentowały się rzeszowianki (5:8), które jednak nie były w stanie utrzymać tej przewagi i w końcówce oddały seta (15:13).

Na przestrzeni całego spotkania w drużynie Gen-I Volley w ataku najlepiej prezentowała się Tina Grudina (67%), a w przyjęciu – Tina Lipicer-Samec. Nusa Ferlinc posłała dwa asy serwisowe. Taką samą ilością punktowych zagrywek pochwalić może się Adrianna Budzoń. Atak w tym spotkaniu należał do Barbary Zakościelnej (50%) oraz środkowych – Kamili Witkowskiej i Magdaleny Hawryły. W przyjęciu najlepiej prezentowała się Agata Sawicka (54%).

GEN-I Volley Nova Gorica – Developres SkyRes Rzeszów 3:1
(20:25, 25:19, 25:21, 15:13)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved