Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres najlepszy na turnieju w Karpaczu

Developres najlepszy na turnieju w Karpaczu

Developres SkyRes Rzeszów może pochwalić się sukcesem przed startem Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół ten wygrał trzy mecze i zajął w Karpaczu pierwsze miejsce w Turnieju Narodów.

Poza Developresem SkyRes udział wzięły Polski Cukier Muszynianka Muszyna, MKS Dąbrowa Górnicza oraz niemiecki Schweriner SC. MVP rzeszowskiej drużyny wybrana została atakująca Adela Helić. Bardzo cieszy mnie fakt zwycięstwa w tym turnieju. Mecze nie były dla nas łatwe, niestety traciłyśmy momentami kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Dobrze, że każda z zawodniczek dostała szansę, żeby wejść chociaż na kilka akcji. Myślę, że to dobry prognostyk przed turniejem w Rzeszowie – powiedziała zawodniczka.Zadowolenia z postawy swoich zawodniczek nie krył również trener Lorenzo Micelli.Ten turniej na pewno był dobrym testem dla naszej drużyny. Mieliśmy szansę wypróbować dużo rozwiązań, ponieważ zagraliśmy aż piętnaście setów! Bardzo ważne było to, że dziewczyny utrzymywały rytm gry i stosowały taktykę. Wyjeżdżamy z Karpacza jako zespół bardziej doświadczony. Jednak prawdziwy obraz drużyny uzyskamy wtedy, kiedy wszystkie zawodniczki będą gotowe do gry – powiedział.

W niedzielnych meczach MKS Dąbrowa przegrał 0:3 z Polskim Cukrem Muszynianką, a Developres po tie-breaku pokonał Schweriner SC.

wyniki niedzielnych meczów:
MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka 0:3
(22:25, 21:25, 18:25)
Developres SkyRes – Schweriner SC 3:2
(28:26, 25:13, 25:27, 19:25, 15:13)

Tabela końcowa turnieju:
1. Developres SkyRes Rzeszów   3-0   6 pkt.   9:6
2. Polski Cukier Muszynianka       1-2   5 pkt.   7:6
3. MKS Dąbrowa Górnicza             1-2   4 pkt.   5:7
4. Schweriner SC                                  1-2   3 pkt.   6:8

źródło: inf. własna, lsk.plps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved