Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Developres i Radomka ponownie na remis

Developres i Radomka ponownie na remis

fot. radomka.com

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dwukrotnie zmierzyły się w sparingach z E. Leclerc Radomką Radom prowadzoną przez trenera Jacka Skroka. Oba spotkania zakończyły się remisami 2:2. – Wynik nie był ważny, ważne było zagrać przeciwko siatkarkom Developresu – mówił po meczu trener radomianek, Jacek Skrok.

Pierwszy mecz odbył się w Kielnarowej, gdzie ekipa z Radomia, która także będzie występować w ekstraklasie, przebywała na obozie, drugi rozegrany został w piątek na Podpromiu. Ten drugi oglądała grupa około 50 kibiców. – Były to ciekawe sprawdziany. Chcieliśmy, aby po tym pierwszym okresie pracy w hali dziewczyny trochę poczuły rywalizację, ponieważ jak przyjeżdża przeciwnik, to jest trochę inna motywacja, inna wystawa i inna zagrywka itd. Te sparingi o tyle były ciekawe, że Radomka jest już dość długo w treningu, my natomiast od dwóch tygodni i dobrze było się zmierzyć – oceniał Bartłomiej Dąbrowski, drugi trener Developresu. – Wynik był sprawą drugorzędną.W piątkowym spotkaniu nie grała m.in. Jelena Blagojević, która wystąpiła w pierwszym sparingu w Kielnarowej. – Mamy miejsce w ekstraklasie. Będziemy przyjeżdżać do Rzeszowa walczy z Developresem. Dla nas to na pewno nie będą łatwe mecze i nigdy się nie zakończą remisem, ale jak urwiemy kilka setów, to będę zadowolony, bo jest tutaj bardzo mocna ekipa – komentował Jacek Skrok, który w przeszłości prowadził rzeszowski team jako jego szkoleniowiec. – Nie mam gwiazd, ale mam w zespole kilka solidnych dziewczyn, ale z poprzedniej drużyny zostało osiem siatkarek, są to zawodniczki pierwszoligowe, które jeszcze 2-3 lata temu grały w drugiej lidze i dla nich wyjście tutaj, przeciwko takim dziewczynom, które były po drugiej stronie siatki, było ogromnym przeżyciem. Ostatni set, w którym mój zespół miał szeroko otwarte oczy i zamiast zająć się swoją grą, podziwiał dziewczyny z Rzeszowa – komentował coach Radomki, który serdecznie witał się z zawodniczkami z Rzeszowa. – To minie. Wynik nie był ważny, ważne było zagrać przeciwko siatkarkom Developresu.

Po dwóch tygodniach ciężkich treningów fajnie było zagrać w siatkówkę. Nie spodziewałyśmy się żadnych fajerwerków, wiedziałyśmy, na jakim etapie jesteśmy, bo niecałe dwa tygodnie skaczemy. Dużo robimy siłowni, jesteśmy troszeczkę ociężale. Dobra gra, dobre wyniki są dopiero przed nami. Jesteśmy jakby nową drużyną, musimy się dotrzeć, założenia na boisku też musimy powoli przyswoić. Dobra forma przyjdzie na listopad – oceniała Katarzyna Zaroślińska-Król, nowa atakująca rzeszowskiej drużyny. – Czuć już ducha naszej nowej drużyny. Mamy naprawdę dobry skład i uważam, że jak na ten okres bardzo dobrze się ze sobą dogadujemy, a to jest najważniejsze. W przyszłym tygodniu rzeszowianki jadą na turniej do Słowenii.

Developres Rzeszów – Radomka Radom 2:2
(24:26, 25:23, 24:26, 25:15)

Składy zespołów:
Developres: Rabka (1), Rousseaux (11), Tokarska (9), Witkowska (3), Mlejnkova (19), Zaroślińska-Król (8), Sawicka (libero) oraz Zakościelna (2), Żabińska (8), Budzoń, Hatala (5) i Medyńska (libero)
Radomka: Grabka (2), Kapturska (7), Skrzypkowska (11), Bałucka (7), Bączyńska (19), Kubacka (4), Samul (libero) oraz Drabek (libero), Pelczarska (2), Molenda, Borawska (5), Biała, Ponikowska (4) i Szczepańska (5)

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved