Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Deszczowy start Projektu Plażówka w Łodzi

Deszczowy start Projektu Plażówka w Łodzi

fot. archiwum

Sezon siatkówki plażowej w Łodzi zainaugurował I Turniej Eliminacyjny XX edycji Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi Kobiet i Mężczyzn. To coroczne zawody rozgrywane w ramach Projektu Plażówka, które organizuje Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi. Honorowy patronat nad cyklem turniejów objęła Małgorzata Niemczyk.

W sobotę o punkty walczyli siatkarze, zmagając się nie tylko z rywalami… ale i deszczową aurą. Dzień później odbyła się rywalizacja pań. Pomimo momentami trudnych warunków zawody obfitowały w mnóstwo ciekawych pojedynków, nie zabrakło emocji i wielu widowiskowych pojedynków, co przecież w siatkówce plażowej jest najważniejsze. Rywalizację panów wygrali Adam Łoś i Michał Koryncki, zaś w rywalizacji siatkarek najlepsze okazały się Klaudia Łęgowska i Marta Kosobucka.
Turniej męski próbowały zakłócić obfite opady deszczu. Nie przeszkodziło to jednak Adamowi Łosiowi i Michałowi Korynckiemu oraz Konradowi Biernackiemu grającemu w parze z Tomaszem Narowskim w dotarciu do półfinału bez ani jednej porażki na koncie. Z prawej strony turniejowej drabinki do „czwórki” awansowali Krzysztof Kłaczek i Adam Chrobot, ale w meczu „o finał” po raz drugi musieli uznać wyższość pary Łoś/Koryncki (15:11, 15:9). Długą drogę do medalowej fazy turnieju przeszli za to Piotr Jedliński i Kamil Kosz, zachowali jednak dużo sił i po tie-breaku, pokonując dwójkę Biernacki/Narowski, i po jednym z najlepszych meczów sobotniego turnieju zameldowali się w finale (15:12, 10:15, 15:12). Mecz o brązowy medal był nietypowy, bo zawodnicy zdecydowali się na rozstrzygnięcie losów najniższego stopnia podium zaledwie w jednym secie. Po grze na przewagi triumfowali siatkarze Stali Grudziądz, Biernacki i Narowski (22:20). Finał był niestety widowiskiem znacznie bardziej jednostronnym. Tym razem obyło się bez niespodzianek, Łoś i Koryncki udowodnili, że są w wysokiej formie i w przekonującym stylu zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju (15:9, 15:5).

Do turnieju pań przystąpiło 25 par. Do półfinału niepokonane były Aleksandra Patek i Magdalena Pawlak oraz Sandra Sobór i Natalia Bogdanowicz. W półfinale trafiły jednak na godne siebie przeciwniczki. Z drabinki „przegranych” do półfinału przebiły się zawodniczki, które śmiało można okrzyknąć objawieniem turnieju – Kamila Żołądek i Barbara Wilk. Stawkę półfinalistek uzupełniły Klaudia Łęgowska i Marta Kosobucka, które właśnie po porażce z ambitnie walczącą parą Żołądek/Wilk wydłużyły sobie nieco drogę do zdobycia upragnionego medalu. Z każdym meczem grały jednak coraz lepiej, półfinał otworzyły setem, w którym pozwoliły Sobór i Bogdanowicz zdobyć… dwa punkty. Te jednak się nie poddały, podniosły się z kolan i doprowadziły do tie-breaka (16:14). Klaudia i Marta zachowały jednak zdecydowanie więcej sił i po chwili zameldowały się w finale (15:7). Końcówka zdecydowanie nie ułożyła się po myśli pary Sobór/Bogdanowicz, w meczu o 3. miejsce rewanż za porażkę we wcześniejszej fazie turnieju wzięły Żołądek i Wilk (15:8, 15:6). W rozgrywanym w deszczu finale zmierzyły się dwie pary, które zdecydowanie przed turniejem były wymieniane w roli faworytek i te nie zawiodły, walcząc do samego końca o zwycięstwo w turnieju. Minimalnie lepsze okazały się Łęgowska i Kosobucka, zaś Patek i Pawlak stanęły na drugim stopniu podium. Już za tydzień na boiskach SP nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 odbędą się kolejne dwa turnieje eliminacyjne o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi.

Wyniki I Turnieju Eliminacyjnego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi
Mężczyźni (14.05.2016)
1. Adam Łoś – Michał Korycki
2. Piotr Jedliński – Kamil Kosz
3. Konrad Biernacki – Tomasz Narowski

Kobiety (15.05.2016)
1. Klaudia Łęgowska – Marta Kosobucka
2. Aleksandra Patek – Magdalena Pawlak
3. Kamila Żołądek – Barbara Wilk

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved