Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sam Deroo: Wspólnym wysiłkiem doprowadziliśmy do piątego seta

Sam Deroo: Wspólnym wysiłkiem doprowadziliśmy do piątego seta

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle stali już pod ścianą, przegrywając w drugim półfinałowym meczu 0:2. Drużynie z Kędzierzyna-Koźla udało się jednak doprowadzić do remisu, a w tie-breaku przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Było bardzo nieciekawie, to była dla zespołu bardzo trudna sytuacja. Dla mnie też, gdyż wcześniej nie spotkałem się z czymś takim – mówił MVP pojedynku, Sam Deroo.

Już w pierwszym meczu doszło do sporej niespodzianki, bowiem Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Wydawało się, że to zawiercianie dość sensacyjnie awansują do finału, jednak ekipa z Opolszczyzny odwróciła losy meczu w Zawierciu, w którym przegrywała już 0:2. – Było bardzo nieciekawie, to była dla zespołu bardzo trudna sytuacja. Dla mnie też, gdyż wcześniej nie spotkałem się z czymś takim. Ale chciałbym pochwalić drużynę, chłopcy się sprężyli, wspólnym wysiłkiem doprowadziliśmy do piątego seta. A w nim dość długo prowadziło Zawiercie, jednak w dobrym momencie pokazaliśmy mocną zagrywkę i zasłużenie wygraliśmy cały mecz – podsumował drugi półfinałowy pojedynek przyjmujący ZAKSY, Sam Deroo.

– Warta Zawiercie ma dobrą drużynę, o czym przekonaliśmy się w pierwszym meczu. A w tej hali gra się bardzo ciężko, kibice pomagają swoim, człowiek nie słyszy swojego głosu – ocenił belgijski siatkarz. – Po drugim secie było u nas kilka zmian, na stałe pojawił się w szóstce Rafał Szymura i z każdą piłką było coraz lepiej – przypomniał Deroo. Trener kędzierzynian postawił na pokerową zagrywkę i na atak przestawił Aleksandra Śliwkę, a w jego miejsce na pozycji przyjmującego zajął Rafał Szymura. – Nieważne, że graliśmy na początku słabiej, ważne jest to, że się przebudziliśmy i doprowadziliśmy do tego, że mamy trzeci mecz – mówił Sam Deroo.

Wydaje się więc, że to ZAKSA będzie faworytem trzeciego, decydującego starcia. – Nie ma zdecydowanego faworyta, a szanse oceniłbym fifty-fifty. To na pewno będzie bardzo dobre spotkanie, jednak jestem przekonany, że to my wyjdziemy z niego zwycięsko i zagramy w finale. Wyciągniemy błędy z meczu w Zawierciu – zapowiedział Sam Deroo.