Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Derby Łodzi w LSK już 7 grudnia

Derby Łodzi w LSK już 7 grudnia

fot. Katarzyna Antczak

Wielkie derby Łodzi w Lidze Siatkówki Kobiet odbędą się wcześniej niż planowano. Początkowo PLPS ustalił termin 11. kolejki na 20 grudnia, ale dzień później zespół Grot Budowlanych rozegra mecz Ligi Mistrzyń z Dinamem Moskwa. Oba łódzkie kluby będące w czołówce tabeli zmierzą się ze sobą w czwartek, 7 grudnia. Gospodarzem będzie ŁKS.

Zarówno ŁKS Commercecon Łódź, jak i Grot Budowlani Łódź celują w tym sezonie w podium Ligi Siatkówki Kobiet. Nic więc dziwnego, że Łódź żyje żeńską siatkówką, a frekwencja w Atlas Arenie na meczach siatkarek Budowlanych i ŁKS-u należy do najwyższej w lidze. Dlatego też łódzkie derby już od jakiegoś czasu budzą zrozumiałe emocje. Pierwszy mecz derbowy, w którym gospodarzem będzie ŁKS, zaplanowano zgodnie z terminarzem na środę, 20 grudnia. To oficjalny termin 11. kolejki rozgrywek ustalony przez PLPS. Komplikacje jednak zaczęły się po losowaniu Ligi Mistrzyń.Oba łódzkie zespoły swoje mecze rozgrywają w Atlas Arenie, w której oprócz spotkań LSK organizowane są również inne wydarzenia kulturalne, sportowe, jak również handlowe. Na początku grudnia w łódzkiej hali swoje mecze w ramach Klubowych Mistrzostw Świata ma rozgrywać PGE Skra Bełchatów. To spowodowało, że klub Budowlanych miał spory problem z terminem pierwszej kolejki Ligi Mistrzyń, w którym ma podejmować Dinamo Moskwa. Działacze Budowlanych wysłali do rosyjskiego klubu oraz do CEV prośbę o zmianę terminu ze względu na odbywające się w Atlas Arenie Klubowe Mistrzostwa Świata. Wyznaczono nowy termin, na który przystały oba kluby, CEV, a także telewizja Polsat – czwartek, 21 grudnia. Problem w tym, że to dzień po zaplanowanych na środę derbach Łodzi…

W miejscowej prasie ukazały się informacje, że kluby nie mogą dogadać się w sprawie nowego terminu. Okazało się, że nowy termin meczu derbowego został ustalony, a kluby wbrew oczekiwaniom niektórych żądnych sensacji dziennikarzy po prostu usiadły do rozmów i wyznaczyły nowy termin spotkania, który pozwoli Budowlanym na spokojne przygotowanie się do meczu Ligi Mistrzyń. Pierwsze łódzkie derby siatkarek w tym sezonie rozegrane zostaną w czwartek, 7 grudnia, o g. 18:00. Oczywiście w Atlas Arenie. Czy padnie rekord frekwencji żeńskiej ekstraklasy na tym meczu? Z pewnością zanotujemy rekord tego sezonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved