Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Denis Kaliberda: Mieliśmy realną szansę na złoto

Denis Kaliberda: Mieliśmy realną szansę na złoto

fot. Aleksandra Twardowska

Zwieńczeniem mistrzostw Europy był pięciosetowy pojedynek o złoty medal. Po dwóch stronach siatki stanęły drużyny Niemiec i Rosji, a zwycięsko z tego boju wyszła Sborna. – Cieszę się, ale pozostaje jednak spory niedosyt, bo mieliśmy realną szansę na złoto. Byliśmy bardzo blisko odniesienia zwycięstwa, ale przegraliśmy trochę na własne życzenie – mówił po finale przyjmujący niemieckiego zespołu, Denis Kaliberda.

Do rozstrzygnięcia pojedynków o medale w mistrzostwach Europy potrzebne były tie-breaki. Najpierw o brąz walkę stoczyli Serbowie oraz Belgia, a w wielkim finale reprezentacja Niemiec musiała uznać wyższość Rosjan i ostatecznie stanęła na historycznym drugim stopniu podium. – W tym ostatnim spotkaniu z Rosjanami walczyliśmy z całych sił i staraliśmy się grać najlepiej, jak potrafimy. Nie wystarczyło to jednak, żeby pokonać najlepszą drużynę turnieju – podsumował Denis Kaliberda. O końcowym wyniku decydowały detale, a Niemcy byli pierwszym zespołem w turnieju, któremu udało się wygrać z Rosją chociażby seta.Obie drużyny o końcowe zwycięstwo walczyły do samego końca, w tie-breaku szalę zwycięstwa na swoją korzyść udało się przechylić Sbornej, ale podopieczni Andrei Gianiego jako pierwsi i ostatni w turnieju postawili się idącej jak burza przez mistrzostwa Europy Sbornej. – Cieszę się, ale pozostaje jednak spory niedosyt, bo mieliśmy realną szansę na złoto. Byliśmy bardzo blisko odniesienia zwycięstwa, ale przegraliśmy trochę na własne życzenie. Popełniliśmy dużo błędów, nie kończyliśmy ważnych piłek, chociaż bardzo tego chcieliśmy – ocenił przyjmujący niemieckiej kadry. Jego drużyna na przestrzeni całego meczu atakowała na poziomie 46% skuteczności, ale w decydującej odsłonie spadła ona do zaledwie 24%.

Dla reprezentacji Niemiec srebrny medal wywalczony w Krakowie to ogromny sukces. Po raz pierwszy niemieccy siatkarze stanęli bowiem na podium czempionatu Starego Kontynentu. – Moim zdaniem przed rozpoczęciem mistrzostw Europy to drugie miejsce wzięlibyśmy w ciemno, bo to jest bardzo duże osiągnięcie – podkreślił Denis Kaliberda. – Myślę, że mistrzostwa Europy zawsze są przyjemnym turniejem. Zagraliśmy bardzo dobrze, staraliśmy się walczyć. Może nie zawsze graliśmy na najwyższym poziomie, na jaki było nas stać, ale ostatecznie możemy cieszyć się ze srebrnego medalu – podsumował jeden z dwóch najlepszych przyjmujących mistrzostw Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved