Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dejewski: Maciej Muzaj niebawem będzie pierwszym atakującym kadry

Dejewski: Maciej Muzaj niebawem będzie pierwszym atakującym kadry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Niebotyczny zasięg, znakomite warunki fizyczne, leworęczny, młody i perspektywiczny – Maciej Muzaj robi furorę w PlusLidze. Atakujący Jastrzębskiego Węgla jest jednym z najlepszych zawodników bieżącego sezonu i coraz głośniej mówi się, że Ferdinando de Giorgi powoła go do seniorskiej reprezentacji Polski. – Jestem przekonany, że niebawem będzie podstawowym atakującym kadry – mówił w rozmowie ze SPORT.TVP.PL Leszek Dejewski, klubowy trener siatkarza.

Reprezentacja Polski już dawno pogodziła się ze stratą Mariusza Wlazłego, który definitywnie zakończył przygodę z kadrą. Były już selekcjoner drużyny narodowej Stephane Antiga postawił na Bartosza Kurka, który był wiodącą postacią na igrzyskach w Rio de Janeiro, ale teraz już chyba na dobre wrócił na pozycję przyjmującego.Francuskiego szkoleniowca nie ma już na ławce kadry, a reprezentacja została bez doświadczonego atakującego. W bieżącym sezonie PlusLigi ze znakomitej strony pokazało się kilku młodych i bardzo uzdolnionych zawodników na tej pozycji.

Wśród nich znajduje się Maciej Muzaj, podstawowy atakujący Jastrzębskiego Węgla. – Wydaje mi się, że jest gotowy udźwignąć ciężar związany z występami w kadrze. Dwa ostatnie sezony pokazały, że jest zawodnikiem ukształtowanym. Wszystko oczywiście zależy od trenera. W klubie jest podstawowym atakującym, w reprezentacji będzie inaczej. De Giorgi ma Konarskiego na co dzień i widzi jego postępy. Ale nie raz obserwował także Muzaja, bo przecież graliśmy z ZAKSĄ kilkakrotnie, a Maciek pokazał się z bardzo dobrej strony – mówi drugi trener drużyny z Jastrzębia-Zdroju, Leszek Dejewski.

Asystent Marka Lebedewa uczciwe przyznaje, że żaden z grona Konarski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Damian Schultz (Lotos Trefl Gdańsk) oraz Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin) nie ma wyraźnej przewagi nad Muzajem. – Im wszystkim brakuje ogrania reprezentacyjnego, nawet Konarskiemu. Dawid przecież nigdy nie był tym pierwszym atakującym – podkreśla.

Czy atakujący Jastrzębskiego Węgla jest gotowy na grę w seniorskiej kadrze? – Już teraz jest jednym z najlepszych atakujących w Polsce. Nie zyskał zaufania w oczach Stephane’a Antigi. Teraz już jest starszy i bogatszy o sezon doświadczeń – zakończył.

Cały tekst Mateusza Adamiaka przeczytasz na sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved