Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dejan Vincić: Wszystko zależy od nas

Dejan Vincić: Wszystko zależy od nas

fot. Katarzyna Antczak

 W najbliższą sobotę Cerrad Czarni Radom udadzą się do Warszawy. Chociaż faworytami spotkania będą gospodarze, radomianie nie składają broni. – Jeśli zagramy naszą grę i zrealizujemy założenia meczowe, to każdemu naszemu przeciwnikowi jest trudno z nami rywalizować. Wszystko zależy od nas, nie od innych zespołów – powiedział Dejan Vincić.

Siatkarze ONICO Warszawa po 14. kolejkach plasowali się na trzeciej lokacie. W czternastu pojedynkach zebrali 28 punktów. Radomianie po takiej samej liczbie starć zgromadzili na swoim koncie o 10 oczek mniej i przed 15. kolejką zajmowali 10. miejsce. – Nie jest tajemnicą, że drużyna z Warszawy jest zupełnie inna niż przez ostatnie lata. Nowy sponsor, nowa nazwa, większe inwestycje w klub, bo drużyna jest bardzo przebudowana, składająca się z doświadczonych i dobrych zawodników, która obecnie wygrała bodaj pięć meczów z rzędu. Jest na fali wznoszącej, ale zawsze dla nas mecze tak z kielczanami, jak i z warszawianami, poza tym, że są meczami o punkty, to jest dodatkowy smaczek. Spodziewamy się, tak jak zawsze na meczach w Warszawie, dużo kibiców z Radomia – stwierdził trener Czarnych, Robert Prygiel. – Będziemy chcieli walczyć i zdobyć jakieś punkty. Zawsze mecze z drużyną z Warszawy były interesujące, bez względu na wszystko. Zawsze były zacięte – dodał szkoleniowiec.Czarni od dłuższego czasu muszą zmagać się z kontuzjami. Obecnie wykluczony z gry jest Michał Filip, na drobny uraz jeszcze niedawno narzekał Tomasz Fornal, a po dwumiesięcznym rozbracie z boiskiem do gry powrócił Dejan Vincić. – Dołączy do nas formalnie już Łukasz Zugaj. Zastąpi na czas nieobecności Michała Filipa. Jest już Dejan (Vincić – przyp. red.), trenuje w pełnym wymiarze, ale przerwa spowodowana jego kontuzją zostawiła ślad. Na pewno nie jest jeszcze w takiej dyspozycji, jakiej byśmy chcieli i w jakiej Dejan chciałby być. Jeżeli chodzi o Tomka Fornala, to badania rozwiały obawy, że jest poważna kontuzja. Wykluczyliśmy wszystkie poważniejsze urazy typu dyskopatia kręgosłupa lub przepuklina. Jest to po prostu delikatny uraz – wyjaśnił trener Prygiel, dodając, że nie wiadomo, czy młody przyjmujący wystąpi już w meczu z ONICO Warszawa.

O stanie swojego zdrowia podczas konferencji prasowej opowiedział rozgrywający Cerrad Czarnych Radom. – Czuję się świetnie i cieszę się, że wróciłem zdrowy i gotowy w 100%. Tak jak powiedział trener, potrzebuję jeszcze trochę czasu, by dojść do formy, bo przez ponad dwa miesiące nie grałem w meczu. Dobrze, że ten proces przebiega powoli, niczego nie przyspieszamy. Czuję się dobrze. Niekomfortowe jest to, że mamy tyle kontuzji w tym roku, ale taka jest sytuacja, więc musimy to udźwignąć w najlepszy możliwy sposób – powiedział Dejan Vincić.

Rozgrywający Czarnych zaznacza, że jego zespół nie ma zamiaru poddać się bez walki. – Wszystko zależy od nas. Jeśli zagramy naszą grę i zrealizujemy założenia meczowe, to każdemu naszemu przeciwnikowi jest trudno z nami rywalizować. Wszystko zależy od nas, nie od innych zespołów, ponieważ udowodniliśmy już wiele razy w tym sezonie, że nawet jeśli nie wszystko wychodzi na 100%, to pokazujemy nasz charakter. Pokazaliśmy, że możemy grać z drużynami, które na papierze są lepsze niż my. Musimy to robić w kolejnych spotkaniach do końca sezonu, a w szczególności w najbliższym meczu – zakończył siatkarz.

źródło: inf. własna, wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved