Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dejan Desnica wierzy w sukces i… czeka na nowe zawodniczki

Dejan Desnica wierzy w sukces i… czeka na nowe zawodniczki

fot. Łukasz Krzywański

– W najbliższym czasie spodziewamy się nowych siatkarek, które dołączą do zespołu. W tym momencie potrzebujemy rozgrywającej, atakującej i przyjmującej. Przegraliśmy 12 spotkań, ale się nie poddajemy i zrobimy wszystko, aby sytuacja się poprawiła – mówi nowy szkoleniowiec warszawskiej Wisły, Dejan Desnica. Stołeczny zespół z zaledwie dwoma punktami na koncie ma już trzeciego trenera w tym sezonie.

Z klubu zadzwoniono do mnie 29 grudnia . Wyjaśniono mi, że drużyna jest w trudnej sytuacji, bo przegrała 11 meczów z rzędu i powinienem zostać trenerem Wisły, aby pomóc jej zostać w Lidze Siatkówki Kobiet – mówi trener Dejan Desnica.Szybko doszliśmy do porozumienia i 2 stycznia byłem już w Warszawie. Po zaledwie dwóch dniach mieliśmy pierwsze spotkanie we Wrocławiu, ulegliśmy w nim niestety 0:3. Na początku graliśmy bardzo dobrze, w premierowym secie prowadziliśmy 21:16, a potem 22:18, ale nie udało się go wygrać. To, co się wydarzyło w tej odsłonie, zdecydowało o tym, jak ten mecz wyglądał dalej. Nie mogliśmy powtórzyć już tej dobrej gry, którą pokazywaliśmy w inauguracyjnej odsłonie – tłumaczył serbski szkoleniowiec.

11 stycznia Wisła miała rozegrać we własnej hali mecz z Pałacem Bydgoszcz, ale na prośbę gości spotkanie zostało przełożone. Trzy zawodniczki rywalek walczyły w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Na początku stycznia z Wisły odeszły z kolei cztery zawodniczki. – Dzięki temu, że mieliśmy wolny weekend, mogliśmy przeprowadzić mocen treningi. Zespół w tym momencie jednak nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Mamy na zajęciach osiem zawodniczek, na dodatek Ewelina Mikołajewska narzeka na drobny uraz. W najbliższym czasie spodziewamy się nowych siatkarek, które dołączą do zespołu. W tym momencie potrzebujemy rozgrywającej, atakującej i przyjmującej. Przegraliśmy 12 spotkań, ale się nie poddajemy i zrobimy wszystko, aby sytuacja się poprawiła – zapewnia Desnica, dla któego jest to pierwsza praca w Polsce.

LSK jest jedną z najsilniejszych lig w Europie. W przeszłości miałem okazję spotkać się z najsilniejszymi polskimi zespołami w Lidze Mistrzyń. Przyjechałem z Serbii, która jest teraz mistrzem Europy i świata. Byłem szkoleniowcem Vizury Belgrad, z którą zdobyłem dwa razy Superpuchar kraju i mistrzostwo. Z sukcesami moja drużyna występowała w Lidze Mistrzyń – dodaje przedstawiając się polskim kibicom Dejan Desnica.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved