Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Deja McClendon: Cieszę się, że wracam do hali

Deja McClendon: Cieszę się, że wracam do hali

fot. Krzysztof Wroński - lksfans.pl

Deja McClendon ma na swoim koncie wicemistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, trofea zdobyte w barwach Atomu Trefla Sopot. W zeszłym sezonie Amerykance plany pokrzyżowała kontuzja, ale w nadchodzącym sezonie pochodząca z Cincinnati siatkarka chce w barwach łódzkiego ŁKS-u powalczyć o kolejny sukces w swojej karierze. – Cieszę się z tego pierwszego treningu, jestem bardzo zadowolona, że wracam do hali – mówi Deja McClendon.

Jak czujesz się po pierwszym treningu ze swoją nową drużyną?Deja McClendon:Łódź bardzo mi się spodobała, odniosłam dobre pierwsze wrażenie. To bardzo miłe uczucie, w końcu po takim okresie przerwy spotkać się z dziewczynami, z którymi będę grała w tym sezonie. Tym bardziej cieszę się z tego pierwszego treningu, jestem bardzo zadowolona, że wracam do hali.

W zeszłym sezonie występowałaś w Dąbrowie Górniczej, twoje plany pokrzyżowały jednak sprawy zdrowotne…

– Miałam kontuzję kolana, przez rok byłam wyłączona z gry, tyle zajęła mi rehabilitacja. Spędziłam ten czas w Stanach, w domu. Teraz jednak wracam na boisko z jeszcze większym entuzjazmem, szczególnie kiedy dowiedziałam się, jak wygląda drużyna, której będę częścią.

Co sprawiło, że zdecydowałaś się trzeci sezon z rzędu spędzić w polskiej Orlen Lidze?

– Widownia i kibice są w Polsce niesamowici. Również zawodniczki prezentują wysoki poziom, liga jest mocna. Mam jedynie dobre wspomnienia dotyczące zarówno ludzi, których spotkałam w Polsce, jak i tutejszej kultury.

Czego oczekujesz po swoim nowym klubie?

– Zawsze przed sezonem spodziewam się, że jest przed nami mnóstwo ciężkiej pracy. Z dnia na dzień, z treningu na trening powinnyśmy stawać się lepszą drużyną. To jest dopiero mój pierwszy dzień tutaj, ale już teraz jestem pewna, że tak się właśnie stanie.

Będziesz miała okazję spędzić całe mnóstwo czasu na ogromnym obiekcie, jakim jest Atlas Arena…

– Hala jest piękna. Oczywiście grałam już w tym obiekcie wcześniej i zawsze bardzo lubiłam to miejsce. Tym razem jednak doping, który z tego co pamiętam zawsze stał tutaj na wysokim poziomie, będzie po naszej stronie.

Jeszcze dwa lata temu wraz z Atomem Treflem Sopot odnosiłaś swoje największe sukcesy. Marzysz o tym, by powtórzyć to teraz, w Łodzi?

– Na pewno to był najlepszy wynik, jaki udało mi się w Polsce osiągnąć. Teraz jednak chciałabym przede wszystkim pracować na to, by podnosić swój poziom.

Nominalnie grasz na pozycji przyjmującej. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, czy jesteś gotowa przejąć zadania ofensywne?

– Wiem, że trener ma wiele pomysłów, jak zestawić tę drużynę. Na razie jednak nic nie jest przesądzone. Jednak jakąkolwiek decyzję podejmie, to ja się do niej dostosuję.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved