Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Decyzje w sprawie IO za 4 tygodnie, odwołanie nie wchodzi w grę

Decyzje w sprawie IO za 4 tygodnie, odwołanie nie wchodzi w grę

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w odniesieniu do światowej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa poinformował o pracach nad ewentualnymi rozwiązaniami dla tegorocznych igrzysk olimpijskich. MKOL zaznaczył, że najwyższą wartością braną pod uwagę będzie zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia osób zaangażowanych w olimpijskie zmagania.

Komitet ma pracować nad modyfikacjami w planach dotyczących turnieju olimpijskiego, który ma rozpocząć się 24 lipca tego roku, a także ewentualnych zmian w dacie rozpoczęcia igrzysk. Wszystko to ma zostać dostosowane do szybko zmieniającej się sytuacji zdrowotnej na świecie i w samej Japonii. Będzie to również służyć jako podstawa do podjęcia najlepszej w interesie sportowców i wszystkich innych zaangażowanych osób decyzji ostatecznej.Jak informuje MKOL, z jednej strony nastąpiła znaczna poprawa sytuacji w Japonii, gdzie ludzie bardzo optymistycznie podchodzą do tematu igrzysk. Może to upewnić MKOL w działaniu, co też pozwoliłoby, przy ograniczeniach nałożonych ze względów bezpieczeństwa, zorganizować igrzyska olimpijskie w Japonii; przy jednoczesnym poszanowaniu zasady ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych osób.

Z drugiej strony obserwuje się dramatyczny wzrost liczby zachorowań i nowych ognisk Covid-19 w różnych krajach i na różnych kontynentach. To sprawia, że MKOL musi dokonać zmian w przyjętych już wcześniej scenariuszach organizacyjnych.

Przy znacznych zmianach wiele bardzo istotnych miejsc, niezwykle potrzebnych w trakcie igrzysk, potencjalnie może być już niedostępnych. Już teraz wiele milionów noclegów jest zarezerwowane w hotelach. Do tego międzynarodowy kalendarz sportowy dla co najmniej 33 dyscyplin olimpijskich musiałby zostać dostosowany do ewentualnych zmian. To jest tylko kilka z wielu wyzwań organizacyjnych.

W związku z tym, po przeanalizowaniu różnych scenariuszy, zmiany wymagałyby pełnego zaangażowania i współpracy komitetu organizacyjnego – Tokio 2020, władz japońskich oraz wszystkich federacji międzynarodowych i krajowych komitetów olimpijskich. Wymagałoby to również zaangażowania i współpracy z nadawcami posiadającymi prawa (RHB) i sponsorami, w ramach ich ciągłego i cennego wsparcia dla ruchu olimpijskiego, a także współpracy wszystkich partnerów, dostawców i kontrahentów. W duchu wspólnego zaangażowania w igrzyska olimpijskie oraz w świetle pogarszającej się światowej sytuacji, MKOL rozpoczął w niedzielę kolejny etap w planowaniu ewentualnych scenariuszy dla wydarzenia.

MKOL, w pełnej koordynacji i partnerstwie z komitetem organizacyjnym – Tokio 2020, władzami Japonii i rządem metropolitalnym Tokio, rozpocznie szczegółowe dyskusje w celu ukończenia oceny rozwoju sytuacji zdrowotnej na świecie i jej wpływu na igrzyska olimpijskie. Pod uwagę wzięty zostanie także scenariusz odroczenia turnieju. MKOL jest przekonany, że zakończy te dyskusje w ciągu najbliższych czterech tygodni i bardzo docenia solidarność i partnerstwo narodowych komitetów olimpijskich i międzynarodowych federacji we wspieraniu sportowców i dostosowaniu ich planów do igrzysk.

MKOL podkreślił, że odwołanie igrzysk olimpijskich – Tokio 2020 nie rozwiąże żadnego problemu, ani nie pomoże nikomu. Dlatego zupełne odwołanie wydarzenia nie znajduje się w porządku obrad.

Igrzyska olimpijskie twoim zdaniem należy:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: opr. własne, www.olympic.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved