Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Decyzje CEV w sprawie koronawirusa: odwołane mecze, Maribor gospodarzem

Decyzje CEV w sprawie koronawirusa: odwołane mecze, Maribor gospodarzem

fot. Michał Szymański

Europejska Konfederacja Siatkarska poinformowała o decyzjach podjętych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie. CEV potwierdził zmianę harmonogramu meczów przełożonych na początku tego miesiąca. Udało się znaleźć alternatywę dla rozgrywania niektórych spotkań we Włoszech – po protestach Jastrzębskiego Węgla siatkarze tego klubu zagrają w słoweńskim Mariborze. Odwołano też rewanżowe starcie Imoco Volley Conegliano – Allianz MTV STUTTGART.

CEV dokonał przeglądu decyzji podjętych przez władze krajowe i ujednolicił je zgodnie z ramami regulacyjnymi. W rezultacie, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie sportowców, urzędników i fanów, potwierdzono zmianę harmonogramu meczów przełożonych na początku tego miesiąca z powodu eskalacji wybuchu koronawirusa w Europie. Dzięki pomocy klubu OK Nova KBM Branik Maribor i słoweńskiej federacji, poniższe spotkania rozegrane będą w Sportna Dvorana Ljudski Vrt w Mariborze (Słowenia):• 13 marca: Trentino Itas (ITA) – Jastrzębski Węgiel (POL)
• 14 marca: Jastrzębski Węgiel (POL) – Trentino Itas (ITA)
• 18 marca: Fenerbahce Opet Stambuł (TUR) – Igor Gorgonzola Nowara (ITA)
• 18 marca: Savino Del Bene Scandicci (ITA) – Eczacibasi VitrA Stambuł (TUR)
• 19 marca: Igor Gorgonzola Nowara (ITA) – Fenerbahce Opet Stambuł (TUR)
• 19 marca: Eczacibasi VitrA Stambuł (TUR) – Savino Del Bene Scandicci (ITA)

Ponadto wszystkie zaangażowane strony zgodziły się na odwołanie meczu rewanżowego meczu pomiędzy A. Carraro Imoco Conegliano (ITA) i Allianz MTV Stuttgart (GER). Jako zwycięzcy spotkania rozegranego w Niemczech (3:0), zespół A. Carraro Imoco CONEGLIANO zakwalifikował się do półfinałów CEV Champions League Volley 2020.

Wszystkie pozostałe mecze Ligi Mistrzów przebiegną zgodnie z planem – mecze, które odbędą się w Perugii i Civitanova, będą zamknięte dla publiczności, aby zastosować się do środków przyjętych przez władze włoskie w zakresie organizacji wydarzeń publicznych.

Jeśli chodzi o Puchar CEV 2020 Kobiet i ćwierćfinał między Unet e-workBusto Arsizio (ITA) a Dynamo Kazań (RUS), odbędzie się 11 marca w Busto Arsizio za zamkniętymi drzwiami.

Z kolei rewanżowe starcie Pucharu CEV mężczyzn  między Leo Shoes Modena i GFC Ajaccio, nie odbędzie się. Obie strony zgodziły się na odwołanie rewanżu i uznanie wyniku rozegranego meczu w Ajaccio 26 lutego jako ten, który określa zespół awansujący do półfinałowego etapu zawodów. W rezultacie, dzięki zwycięstwu 3:0, zespół Leo Shoes Modena zakwalifikował się do półfinału CEV Volleyball Cup 2020 – Men.

źródło: CEV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved