Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Decyzja zapadła, Paris Volley zdegradowane

Decyzja zapadła, Paris Volley zdegradowane

fot. Fabienne Ponin

Francuska Krajowa Dyrekcja Pomocy i Kontroli Zarządzania (DNACG) potwierdziła degradację Paris Volley do niższej ligi od sezonu 2018/2019. Decyzja ta ma związek z wykryciem w lutym tego roku nieprawidłowości finansowych w klubie ze stolicy Francji. Władze paryskiej ekipy zapowiadają w tej sprawie odwołanie.Już w marcu, na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej Ligue A, francuska komisja, zajmująca się kontrolą profesjonalnych klubów – CACCP, podała informację, że wielokrotny mistrz Francji, Paris Volley, z powodu wykrycia finansowych nieprawidłowości nie zagra w fazie play-off i może zostać zdegradowany po sezonie do niższej ligi. Władze klubu odwołały się wówczas do Rady Najwyższej DNACG. Utrzymała ona jednak w mocy wcześniejszą decyzję. Włodarze paryskiej ekipy nie rezygnowali z walki i zwrócili się do Francuskiego Komitetu Olimpijskiego i Sportowego (CNOSF). Ten zaś zaproponował francuskiej federacji dopuszczenie zespołu do rozgrywek i w play-off paryżanie ostatecznie wystąpili. Nad zespołem wciąż jednak wisiało widmo degradacji do niższej klasy rozgrywkowej, co jak informuje dziennik L’Equipe, właśnie zostało potwierdzone.

Choć sprawa wydaje się przesądzona, władze klubu nadal nie zamierzają składać broni. – Przed nami długie tygodnie – powiedział o tej decyzji trener Paris Volley, Dorian Rougeyron. – Odwołamy się od decyzji DNACG, a jeśli zostanie ona potrzymana, udamy się do CNOSF. Będziemy walczyć – zapowiedział. – Sytuacja jest szczególnie skomplikowana, jeśli chodzi o nasze ruchu kadrowe. Gdybyśmy w następnym sezonie musieli zacząć od nowa w Ligue B, niektórzy gracze musieliby zostać zwolnieni – zakończył selekcjoner paryskiej drużyny.

W klubie znad Sekwany ważne kontrakty na najbliższy sezon mają Franck Lafitte, Nicolas Rossard, Julien Lavagne, Danny Poda, Ardo Kreek, Giorgi Gjorgiev czy Mitchell Stahl.

Paris Volley to jeden z najbardziej utytułowanych francuskich zespołów, dziewięć razy zdobywał on złoty medal krajowych rozgrywek. Po raz ostatni udało mu się to w 2016 roku. W sumie w ostatnich siedemnastu latach paryżanie aż dwunastokrotnie sięgali po medale mistrzostw Francji, a w 2001 roku triumfowali w Lidze Mistrzów.

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved