Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Decyzja zapadła. Ferdinando de Giorgi nie jest już trenerem polskiej kadry

Decyzja zapadła. Ferdinando de Giorgi nie jest już trenerem polskiej kadry

fot. Katarzyna Antczak

W środę obradował zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Władze polskiej siatkówki na posiedzeniu podjęły ważną decyzję. Pomimo ważnego kontraktu i po zaledwie kilku miesiącach pracy z reprezentacją Polski mężczyzn ze stanowiskiem selekcjonera pożegnał się Ferdinando de Giorgi. 

Podczas środowego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej analizowany był sportowy aspekt występu męskiej reprezentacji Polski w sezonie 2017 – szczególnie Ligi Światowej i CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017. Zarząd zapoznał się z analizami przygotowanymi przez Wydziały Szkolenia i Trenerski opartymi o raporty sztabu szkoleniowego, medycznego i bezpośrednie rozmowy z selekcjonerem męskiej reprezentacji Polski. Na tej podstawie wydziały rekomendowały zarządowi zakończenie współpracy z Ferdinando de Giorgim, w roli trenera reprezentacji Polski mężczyzn.Zarząd spotkał się także i wysłuchał analizy Ferdinando de Giorgiego oraz jego koncepcji pracy z kadrą w kolejnych latach. Na podstawie wniosków przedstawionych przez Wydziały Szkolenia i Trenerski, rozmów z Ferdinando de Giorgim oraz dyskusji na forum zarząd postanowił odwołać Ferdinando de Giorgiego z funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn ze względu na brak satysfakcjonujących wyników sportowych w sezonie 2017.

Zarząd zdając sobie sprawę z wyzwań stojących przed męską kadrą, której zasadniczym celem jest awans do turnieju olimpijskiego w roku 2020 – wymagający w kolejnych latach obecności w czołówce turniejów światowych i kontynentalnych, ze względu na kluczową pozycję w rankingach FIVB i CEV przy planowanym systemie kwalifikacji olimpijskich, a przede wszystkim biorąc pod uwagę potencjał polskiej, męskiej siatkówki, postanowił niezwłocznie rozpocząć proces wyłonienia nowego trenera kadry mężczyzn.

 

Kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved