Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Decyzja w sprawie meczu w Dąbrowie Górniczej

Decyzja w sprawie meczu w Dąbrowie Górniczej

fot. Przemysław Kokot

Zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej podjął już decyzję w sprawie meczu pierwszej kolejki Orlen Ligi pomiędzy Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza i Developresem Rzeszów. Mecz na boisku wygrały dąbrowianki, ale został złożony protest, w myśl którego na parkiecie po stronie gospodyń przebywały cztery zawodniczki zagraniczne. Ostatecznie wynik zweryfikowano jako walkower na korzyść Developresu.

W ekipie MKS-u na boisku przebywały Helena Horka, Regan Scott, Yael Castiglione i Dominika Sobolska. Problem dotyczył właśnie tej ostatniej zawodniczki, która chociaż ma obywatelstwo polskie, pragnie grać w naszej reprezentacji, to jednak jej macierzystą federacją jest belgijska, czyli kraju, w którym się urodziła. Dominika Sobolska gra na certyfikacie FIVB i w Orlen Lidze jest traktowana wbrew opinii klubu z Dąbrowy Górniczej jako zawodniczka zagraniczna. Protest klubu z Rzeszowa został więc uznany.Decyzja władz PLPS-u: 

– Działając na podstawie § 108 ust. 1 pkt h), § 117 ust. 1 i 2 oraz § 172 ust. 1 Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa w Piłce Siatkowej (dalej: „Regulamin”) spółka Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (dalej „Zarządzający”) orzeka, że: podczas meczu piłki siatkowej pomiędzy klubem Tauron MKS Dąbrowa Górnicza a klubem Developres SkyRes Rzeszów, odbywającego się w dniu 17 października 2016 r. w Hali Centrum, klub Tauron MKS Dąbrowa Górnicza posiadał w swoim składzie na boisku w tym samym czasie mniej Zawodników Krajowych niż minimalna liczba Zawodników Krajowych przewidziana w przepisach Regulaminu, a tym samym dopuścił się naruszenia przepisów Regulaminu (§ 50 Regulaminu).

W związku z powyższym, działając na podstawie § 35 ust. 1 pkt e), § 50 ust. 1 i 2, § 37 ust. 1 pkt a) oraz § 102 Regulaminu, Zarządzający orzeka o:

1) przyznaniu walkoweru klubowi Developres SkyRes Rzeszów oraz ustala, że klub Tauron MKS Dąbrowa Górnicza przegrywa spotkanie rozegrane pomiędzy klubami w dniu 17 października 2016 r. wynikiem 0:3 i 0:25 w każdym secie.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, orlen-liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved