Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Decyzja dotycząca rozstrzygnięć w LSK odroczona

Decyzja dotycząca rozstrzygnięć w LSK odroczona

Sezon 2019/2020 w Lidze Siatkówki Kobiet nie zostanie wznowiony, to pewne. Nie wiadomo jednak, jakie będą ostateczne rozstrzygnięcia. Kto będzie mistrzem Polski, a kto i czy w ogóle z niej spadnie. Obiecywany na poniedziałek przez Polską Ligę Siatkówki komunikat w tej sprawie nie pojawił się.

Na pewno dziś takiego komunikatu nie będzie – powiedział w poniedziałek po południu Kamil Składowski, Dyrektor Działu Komunikacji PLS S.A. – Na ten moment nie ma żadnej decyzji. Generalnie wiadomo, że rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet na pewno na nowo nie wystartują. Jeśli chodzi o inne rozstrzygnięcia, to jeszcze to wszystko potrwa. Nad rozwiązaniem tego problemu pracują obecnie prawnicy – dodał.Za tym, żeby zakończyć rozgrywki ligowe, kluby zgodnie się opowiedziały, taką opinię wydała też Rada Nadzorcza PLS. O ile większość rozstrzygnięć wydaje się być jasna, bo runda zasadnicza w Lidze Siatkówki Kobiet dobiegła końca i możną ją potraktować, jako ostateczne rozstrzygnięcie, o tyle największym problemem jest sytuacja Wisły Warszawa. Drużyna, choć zajęła ostatnie miejsce w tabeli i w całym sezonie nie wygrała nawet jednego meczu, ma zapisane w regulaminie prawo do barażu o utrzymanie w elicie. Jeśli tego prawa zostanie pozbawiona, a władze PLS będą chciały stołeczny klub zdegradować do I ligi, to ten będzie mógł w sądzie dochodzić zadośćuczynienia.

– Polska Liga Siatkówki musi mieć czas, żeby pomyśleć, jak to wszystko zakończyć. Będzie spadek, czy nie będzie – tłumaczył Kamil Składowski. – Niestety nie ma obecnie konkretnego terminu, kiedy takie informacje się pojawią. Następne posiedzenie Rady Nadzorczej będzie 26 marca. Nie chce nic teraz mówić, czy będzie wiążące, bo nie ma takich informacji. Jak tylko będzie coś wiadomo, to przekażę takie informacje dalej. Być może wcześniej będzie jeszcze jakaś decyzja odgórna – skomentował sytuację.

*więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved