Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Decydujące spotkania ME 2017 w Łodzi

Decydujące spotkania ME 2017 w Łodzi

fot. Arkadiusz Buczyński

Potwierdziły się informacje Gazety Wyborczej o tym, że najważniejsze spotkania mistrzostw Europy w 2017 roku odbędą się w Łodzi, a dokładniej w Atlas Arenie. Łódź wygrała rywalizację z Krakowem o prawo goszczenia najlepszych drużyn narodowych Starego Kontynentu. Ponadto wiadomo, że przez trzy kolejne lata mecze Ligi Światowej również będą rozgrywane w Atlas Arenie.

Od lat Polsce przyznawane są wielkie imprezy siatkarskie. Praktycznie nie ma roku, w którym w kraju nad Wisłą nie gościliby najlepsi siatkarze Europy lub świata. W najbliższych latach nic się w tej kwestii nie zmieni. Jeszcze w weekend cała siatkarska Polska żyła turniejem finałowym Ligi Mistrzów w Krakowie. Za kilka tygodni to samo miasto zorganizuje Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a następnie Final Six Ligi Światowej. Oznacza to, że stolica Małopolski powoli staje się stolicą polskiej siatkówki. Jednak Łódź nie zamierza oddawać pola bez walki. To właśnie w tym mieście w kolejnych latach grała będzie reprezentacja Polski, a Atlas Arena będzie gościła w następnym roku najlepsze ekipy Starego Kontynentu, bowiem to właśnie w Łodzi odbędą się decydujące pojedynki mistrzostw Europy.

– Skończyliśmy negocjacje z PZPS-em. Ze słabego pakietu, jaki nam zaproponowano na początku, otrzymaliśmy najatrakcyjniejszy – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za sport. Dzięki temu w Atlas Arenie reprezentacja Polski będzie grała przez trzy najbliższe lata w rozgrywkach Ligi Światowej, a w mistrzostwach Europy w 2017 roku w Łodzi będą rozgrywane spotkania od drugiej rundy aż do finału. Za wszystko miasto zapłaci 10,75 mln zł.*Więcej w Gazecie Wyborczej Łódź

źródło: inf. własna, lodz.sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved