Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Debiut Wilfredo Leona w kadrze już w niedzielę?

Debiut Wilfredo Leona w kadrze już w niedzielę?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze zaczynają w sobotę sezon towarzyskim meczem z Niemcami w nowej hali w Gliwicach. Dzień później mają w planie zamknięty dla publiczności sparing z tym samym rywalem. Ponieważ to drugie spotkanie jest nieoficjalne, nie jest wykluczone, że na parkiecie pojawi się Kubańczyk z polskim paszportem, Wilfredo Leon.

Byłby to debiut gwiazdora światowej siatkówki w reprezentacji Polski, chociaż na jego oficjalny występ musimy poczekać dwa miesiące. Karencja nałożona na siatkarza przez Międzynarodową Federację Siatkówki w związku ze zmianą tzw. sportowego obywatelstwa przez Leona skończy się 24 lipca. Leon przyjechał do Spały w poniedziałek, a w mijającym tygodniu integrował się z grupą. – Nie ma mowy o integrowaniu czy przedstawianiu Wilfredo reszcie drużyny, on jest już od ubiegłego roku częścią tego zespołu – przypomina trener Vital Heynen w rozmowie z „Super Expressem”, nawiązując do kilkudniowego pobytu Leona na obozie w Zakopanem w 2018 roku. – Nie za wiele mam do powiedzenia o jego pobycie w Spale. Przyjechał zgodnie z planem, punktualnie przychodził na treningi, trenował jak inni, odczuwał jakieś bóle jak inni i był zmęczony jak inni – kwituje Heynen.Heynen przytacza przy okazji historyjkę będącą dowodem, że Leon jest traktowany przez innych jak kolega z reprezentacji. – Pierwszego wieczora Wilfredo poszedł na zabiegi u fizjoterapeuty. W tym czasie grupa graczy zebrała się do wyjścia na kolację – opowiada trener. – Nie poszli, tylko specjalnie wstąpili do niego i powiedzieli: „Czekamy na ciebie”. I wspólnie udali się na posiłek. Oczywiście nie muszę dodawać, że rozmawiają ze sobą tylko po polsku.

Czy zatem Leon zagra w niedzielnym sparingu z Niemcami? Heynen tego nie wyklucza. – Jeszcze nie wiem, muszę wyjaśnić wszelkie wątpliwości i mieć pewność, że może zagrać bez żadnego ryzyka. Czy jest możliwe, że wyjdzie na parkiet? U mnie wszystko jest możliwe – śmieje się belgijski selekcjoner.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved