Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > De Giorgi złożył Gruszce propozycję

De Giorgi złożył Gruszce propozycję

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jeden z najlepszych polskich siatkarzy w historii, Piotr Gruszka, ma szansę zostać drugim trenerem reprezentacji Polski. Ofertę współpracy złożył mu już Ferdinando de Giorgi, jednak zarówno klub, jak i PZPS muszą wyrazić zgodę. W sztabie szkoleniowym miałby również pracować Oskar Kaczmarczyk, który jest asystentem Włocha w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Jak podaje Przegląd Sportowy, od kwietnia Piotr Gruszka prawdopodobnie zostanie asystentem Ferdinando de Giorgiego w reprezentacji Polski. – Jest w gronie kandydatów do objęcia posady w moim sztabie. Uważam go za dobrego kandydata, ma ogromne doświadczenie jako zawodnik, w pracy trenerskiej też radzi sobie dobrze. Teraz zgodę musi wyrazić PZPS i klub, w którym Piotr pracuje – skomentował De Giorgi.Te informacje potwierdzili także wiceprezes związku Paweł Papke oraz Jakub Malke menedżer Gruszki. – Trener De Giorgi już z Piotrem rozmawiał i złożył mu propozycję. W przyszłym tygodniu czekają nas rozmowy z PZPS-em – zdradza Malke. Na chwilę obecną Gruszka ma ważną umowę z GKS-em Katowice, który obecnie zajmuje 9. pozycję w lidze. Menedżer trenera ma nadzieję, że nie będzie to problemem. – Piotr ma w Katowicach umowę do końca sezonu, ale mamy nadzieję, że zostanie ona przedłużona. Nie sądzę, żeby władze GKS-u robiły przeszkody, dla klubu to przecież także wielkie wyróżnienie – mówi Malke.

Działacze PZPS-u nie widzą przeszkód, by asystenci trenera łączyli pracę w kadrze z obowiązkami klubowymi. – Taki wymóg postawiliśmy tylko pierwszemu trenerowi – tłumaczy Papke. I dodaje: – De Giorgi zaproponował kandydatów do sztabu, ale teraz musimy spokojnie ustalić wszystkie warunki. Będziemy rozmawiali z wybranymi szkoleniowcami i ich klubami.

De Giorgi miałby mieć dwóch asystentów, a poza Gruszką na ławce trenerskiej ma zasiadać także drugi trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Oskar Kaczmarczyk, który w sztabie poprzednich selekcjonerów był szefem statystyków, a obecnie pełni rolę asystenta Włocha w Kędzierzynie-Koźlu. – Oskar? Ma szansę trafić do kadry pod warunkiem, że wygramy Puchar Polski – żartował przed meczem finałowym we Wrocławiu De Giorgi. Popularny Fefe przyznał jednak, że Kaczmarczyk także jest w gronie kandydatów, a ZAKSA ostatecznie puchar wygrała.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved