Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Woch: Stworzyliśmy fajne widowisko

Dawid Woch: Stworzyliśmy fajne widowisko

GKS Katowice miał szansę wygrać z Treflem Gdańsk, jednak ostatecznie po tie-breaku musieli uznać wyższość gospodarzy środowego pojedynku. – Była bitwa, walka i z tego się bardzo cieszę. Z wyniku się nie cieszę, bo punkt szanujemy bardzo, ale mogliśmy powalczyć o coś więcej. Ale ta liga będzie wyglądała właśnie tak jak ten mecz – powiedział po środowym spotkaniu w Gdańsku trener przyjezdnych Piotr Gruszka.

GKS Katowice na inaugurację PlusLigi wygrał we własnej hali z Indykpolem AZS-em Olsztyn. W środę katowiczanie prowadzili już 2:1, jednak przegrali 2:3. – Na pewno była szansa na trzy punkty, jednak musimy się pogodzić, że zdobywamy jeden. To jest jeden z tych meczów, gdzie jedna-dwie piłki i to my mogliśmy mieć dwa czy trzy punkty, ale musimy się pogodzić z tym, że mamy jeden. Myślę, że stworzyliśmy fajne widowisko, bo zagraliśmy naprawdę niezły mecz. W trzecim secie pokazaliśmy naszą siłę, w czwartym zaczęliśmy falować, troszkę zeszła z nas adrenalina, ale możemy być zadowoleni z naszej gry – powiedział po meczu Dawid Woch. – Przegrywając mecz 2:3 i 14:16 w piątym secie, gdzie mieliśmy swoje szanse, to nie jest łatwe i przyjemne, ale taki jest sport – brutalny. Mieliśmy swoje szanse, momenty dobrej gry. Jestem zadowolony z chłopaków, że mimo problemów i ograniczeń graliśmy, biliśmy się cały czas. Czy przegrywaliśmy, czy wygrywaliśmy – cały czas zespół chciał iść do przodu, szukaliśmy swoich szans. Nie wszystkie wykorzystaliśmy – stwierdził Piotr Gruszka.

Katowiczanie przegrali pierwszego seta, jednak w kolejnym wygrali do 19. Trzeci toczył się pod dyktando GKS-u, który triumfował 25:19. Siatkarze z Katowic nie poszli jednak za ciosem, po grze na przewagi przegrali tie-breaka. – Jest motywacja do tego, żeby w następnym meczu się odegrać, bo nie byliśmy na pewno słabszą drużyną. Walczyliśmy jak równy z równym, w pewnych momentach my byliśmy lepsi, w pewnych lepszy był zespół z Gdańska. My jesteśmy zadowoleni ze swojej gry, mamy materiał do analizy tego, co mamy poprawić – przyznał środkowy GKS-u.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu