Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dawid Woch przenosi się do ligi francuskiej

Dawid Woch przenosi się do ligi francuskiej

Dawid Woch kontynuuje karierę we Francji. Były środkowy będzińskiego MKS-u podpisał kontrakt z Nice VB, siódmym zespołem Ligue A, najwyższej klasy rozgrywkowej w tym kraju. – Chciałbym się we Francji rozwijać sportowo – mówi na oficjalnej stronie klubu z Będzina 20-latek, mający na swoim koncie tytuły mistrza Europy kadetów i juniorów oraz mistrza świata kadetów.

Liga francuska ma coraz mocniejszą pozycję w Europie i coraz większe wymagania. Dasz sobie radę?Dawid Woch:Generalnie wszystko potoczyło się bardzo szybko, niemal z dnia na dzień. Liga francuska to dla mnie spore wyzwanie, jadę tam, by się rozwijać sportowo. Poza tym to liga mocna sportowo i atrakcyjna dla każdego zawodnika. Na razie adaptuję się w nowym miejscu.

Co wiesz o swoim nowym klubie, jakie masz oczekiwania po ewentualnych występach w Nice VB?

Wiem, że to mocny klub, który wygrał w zeszłym sezonie rozgrywki Ligue B. W drużynie występuje Yoann Jaumel, reprezentacyjny rozgrywający, o którym słyszałem wiele dobrego. Jest także Adam Bartoš, Czech, który nie tak dawno grał w BBTS-ie Bielsko-Biała. W poprzednim sezonie w Nicei grał Miloś Terzić, aktualnie gracz Cuprum Lubin. Jest trochę znanych twarzy i myślę, że będzie dobrze.

Jak długim kontraktem związałeś się z Francuzami?

Podpisałem siedmiomiesięczny kontrakt, obejmujący pięć miesięcy grania. Wszystko zależy od tego, jak daleko zajdziemy w rozgrywkach play-off. W okresie Świąt Bożego Narodzenia będzie przerwa i wówczas zamierzam na krótko pojawić się w Polsce.

Lazurowe Wybrzeże to chyba dobre miejsce na rozwój kariery…

– Jestem w tym klubie po to, by walczyć, by pokazać się na boisku z jak najlepszej strony i rozwinąć się sportowo. To dla mnie idealne miejsce także z innych względów. Klimat śródziemnomorski na pewno będzie mi sprzyjać, u nas fatalna pogoda, zimno, a tam 18 stopni. We Francji jeszcze nie byłem, ale słyszałem o niej wiele fajnych rzeczy. Francuzi są przede wszystkim bardzo mili i gościnni dla przyjezdnych.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved