Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Woch przeniósł się do Bydgoszczy

Dawid Woch przeniósł się do Bydgoszczy

fot. plusliga.pl

Dawid Woch jest kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy Chemika Bydgoszcz. 22-letni środkowy nad Brdę przeniesie się z GKS-u Katowice. Jest on już trzecim nowym środkowym w drużynie z Bydgoszczy.

Coraz mniej niewiadomych jest w składzie Chemika Bydgoszcz na sezon 2019/2020. Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do drużyny prowadzonej przez Przemysława Michalczyka, został Dawid Woch. To 22-letni środkowy, który urodził się w Częstochowie. Dotychczas największe sukcesy odnosił w reprezentacjach młodzieżowych, zdobywając złoty medal mistrzostw Europy oraz świata w kategorii kadetów oraz mistrzostwo Starego Kontynentu w kategorii juniorów.Dawid Woch ma za sobą naukę i grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jego pierwszym klubem w seniorskiej karierze był MKS Będzin, w którym występował przez półtora roku. W trakcie drugiego sezonu zdecydował się na przenosiny do Francji, gdzie występował w Nice VB. Jego przygoda z francuskim klubem nie trwała jednak długo. Szybko zdecydował się na powrót do PlusLigi, podpisując kontrakt z GKS-em Katowice. Od nowego sezonu czekają go jednak nowe wyzwania i gra w Chemiku Bydgoszcz.

O miejsce w podstawowym składzie 22-letni zawodnik będzie rywalizował z Tomaszem Kalembką i Januszem Gałązką Woch jest już drugim zawodnikiem, który Katowice zamienił na Bydgoszcz. Wcześniej w tym samym kierunku podążył argentyński przyjmujący – Gonzalo Quiroga. Poza tym do zespołu znad Brdy dołączyli także: Piotr Lipiński oraz Radosław Gil (rozgrywający), Kamil Szymura (libero), a także Jakub Peszko (przyjmujący).

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved