Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Woch: Najważniejsze jest wejście w rytm meczowy

Dawid Woch: Najważniejsze jest wejście w rytm meczowy

fot. GKS Katowice

Na turnieju we Włoszczowie GKS Katowice musiał uznać wyższość Cerrad Czarnych Radom i ostatecznie zajął drugie miejsce. Nowy zawodnik GKS-u Dawid Woch przyznał, że zespół ma świadomość błędów, jednak nie o wynik na tym etapie chodzi. – W tym turnieju wynik jednak nie jest najważniejszy, liczy się przede wszystkim to, byśmy powoli wdrażali się w sezon, bo już za miesiąc startuje liga. Turniej we Włoszczowie był dopiero naszym  drugim graniem, dzięki niemu poczuliśmy rytm meczowy i rozegraliśmy turniej bez większej presji – przyznał środkowy.

Choć turniej we Włoszczowie GKS Katowice rozpoczął od zwycięstwa nad Chemikiem Bydgoszcz, to jednak w decydującym meczu nie dali rady świetnie dysponowanym w zagrywce Cerrad Czarnym Radom i przegrali 1:3. Sami w tym elemencie nie prezentowali się zbyt dobrze. – Mamy jeszcze dużo pracy do zrobienia, przede wszystkim na zagrywce popełniliśmy zbyt wiele błędów. W przyjęciu też mocno nas pociągnął Reto Geiger, rozgrywający Czarnych Radom. Myślę jednak, że z treningu na trening nasza dyspozycja będzie wyglądała coraz lepiej. Za tydzień czekają nas kolejne spotkania, najważniejsze, by poczuć ten rytm – ocenił Dawid Woch.Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wyniki turniejów towarzyskich nie są najważniejsze. – Radomianie byli lepszym zespołem od nas, popełnialiśmy dużo błędów. W tym turnieju wynik jednak nie jest najważniejszy, liczy się przede wszystkim to, byśmy powoli wdrażali się w sezon, bo już za miesiąc startuje liga. Turniej we Włoszczowie był naszym dopiero drugim graniem, dzięki niemu poczuliśmy rytm meczowy i rozegraliśmy turniej bez większej presji – dodał środkowy.

Dawid Woch do GKS-u Katowice trafił z francuskiego Nice VB, wcześniej reprezentował barwy MKS-u Będzin. – Nie poczułem, że póki co jestem najmłodszy w drużynie, chociaż pewnie w swoim czasie to odczuję. W drużynie jest fajna atmosfera, a z chłopakami nie jest się trudno zgrać, bo prezentują wysoki poziom, więc ja tylko czekam na piłkę, żeby zrobić to, co do mnie należy – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved