Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dawid Woch: Dawno nie czerpałem tyle radości z gry co teraz

Dawid Woch: Dawno nie czerpałem tyle radości z gry co teraz

fot. CEV

Dawid Woch już od ponad miesiąca reprezentuje barwy Nice Volley-Ball, aktualnie dziewiątej drużyny francuskiej ekstraklasy. W swoim nowym zespole do tej pory zagrał trzy mecze w pełnym wymiarze czasowym, natomiast we wcześniejszych miesiącach środkowy nie miał zbyt wielu okazji do gry. – Muszę przyznać, że dawno nie czerpałem tyle radości z gry co teraz, wbrew pozorom taka przerwa od regularnych występów dobrze mi zrobiła – powiedział Dawid Woch w rozmowie ze Strefą Siatkówki.

Od momentu kiedy wyjechałeś do Francji, minął już ponad miesiąc. Czy już w pełni zaaklimatyzowałeś się w nowym otoczeniu? Jak zostałeś przyjęty przez sztab szkoleniowy i kolegów z drużyny?Dawid Woch:Tak, miesiąc czasu wystarczył mi, abym się zaaklimatyzował. Bardzo ważne było poznać miasto, aby móc swobodnie się przemieszczać. Zostałem przyjęty naprawdę bardzo dobrze, w dzień po dołączeniu już zacząłem czuć się częścią drużyny, wszyscy chcieli mi pomagać, a z trenerem wymieniliśmy się swoimi poglądami na siatkówkę.

Czy odczuwasz jakieś trudności związane z barierą językową?

– Niestety tak. W mieście mało kto mówi po angielsku, bo Francuzi kochają swój język. W drużynie trener raczej stara się komunikować z drużyną po serbsku lub francusku, a na końcu dopiero tłumaczy mi po angielsku. Mam w planie nauczyć się języka, więc myślę, że będzie dobrze.

Czy jest coś, co w szczególności cię zaskoczyło po przyjeździe do Francji nawet niekoniecznie w aspekcie czysto sportowym?

Oj zaskoczyło i to dość nieprzyjemnie, a mianowicie ceny w sklepach. Ze względu na to, że jest tutaj naprawdę pięknie, jest to miasto turystyczne, to i ceny są adekwatne do uroku tego miasta. (śmiech) Jednak naprawdę polecam każdemu przyjechać i podziwiać to miejsce, bo mimo że ciężko trenuję, to jednocześnie odpoczywam.

Twój zespół obecnie zajmuje dziewiątą pozycję w ligowej tabeli, co podejrzewam nie jest satysfakcjonujące dla nikogo w klubie. Co według ciebie jest największym mankamentem w waszej grze?

Dokładnie tak, naszym celem jest zakwalifikować się do play-off. Liga francuska jest bardzo wyrównana, chłopaki z drużyny przestrzegali mnie, że między ostatnią drużyną w tabeli a pierwszą nie ma wielkiej różnicy i tak faktycznie jest. Z każdym można wygrać i z każdym przegrać, dlatego trzeba walczyć o każdy punkt na boisku. Największym naszym mankamentem moim zdaniem są przestaje w grze, często tracimy po kilka punktów w serii, co w konsekwencji później jest ciężko odrobić.

Jakie są założenia zespołu na dalszą część sezonu?

– Tak, jak już wcześniej powiedziałem, jest to awans do play-off, a później walka o zajście jak najwyżej. W tabeli cały czas jest mocny ścisk, więc wszystko może się jeszcze zmienić o 180 stopni.

Od momentu dołączenia do klubu wystąpiłeś w pełnym wymiarze w trzech meczach, co po okresie, kiedy na boisku bywałeś bardzo mało na pewno jest dla ciebie czymś fantastycznym. Czy jesteś zadowolony z tego, co pokazałeś w tych spotkaniach i na ile jest to już to, co chciałbyś prezentować?

Muszę przyznać, że dawno nie czerpałem tyle radości z gry co teraz, wbrew pozorom taka przerwa od regularnych występów dobrze mi zrobiła. Jestem zadowolony z siebie, z tego co pokazałem w 2 z 3 meczach, natomiast czuję jeszcze zapas i przede wszystkim ogromną chęć do grania i wygrywania.

Początek stycznia to czas podsumowań minionego roku. Jaki był ten 2017 rok dla Dawida Wocha?

– Niestety roku 2017 nie mogę zaliczyć do udanych. Od czerwca niestety spotkało mnie sporo problemów, najpierw brak formy przed mistrzostwami świata juniorów, co było przyczyną braku wyjazdu, następnie problemy w MKS-ie Będzin i rozwiązanie kontraktu. Była to myślę bardzo dobra lekcja dla mojej psychiki, która przez te dwie rzeczy stała się mocniejsza.

Czego ci życzyć na rok 2018?

– Przede wszystkim zdrowia, bo jak ono będzie dopisywało, to czuję, że ten rok będzie dla mnie owocny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved