Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dawid Ogórek: To zaszczyt być tu, gdzie jesteśmy

Dawid Ogórek: To zaszczyt być tu, gdzie jesteśmy

fot. Aluron Warta Zawiercie

Aluron Virtu Warta Zawiercie jest już o krok od historycznego awansu do PlusLigi, w sobotę po tie-breaku podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza pokonali AZS Częstochowa. Czwarte spotkanie odbędzie się w niedzielę w Zawierciu, w przypadku wygranej mistrzowie I ligi zapewnią sobie awans do PlusLigi.

Sobotnia wygrana nie przyszła jednak zawiercianom łatwo. – Na pewno był to jeden z cięższych meczów w sezonie. Z drugiej strony dobrze, że nie wygraliśmy ani nie przegraliśmy gładko, bo mogłoby się pojawić jakieś tam rozprężenie, a tak wiemy, na czym stoimy. Tutaj nikt się nie położy, to jest walka o PlusLigę – przyznał libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie. – Cieszymy się bardzo, bo to jest zaszczyt być tu, gdzie jesteśmy i grać o takie cele. Mam nadzieję, że w niedzielę także będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa i tym samym awansu – dodał Dawid Ogórek.

W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczni Dominika Kwapisiewicza prowadzą 2:1 i w niedzielę mogą cieszyć się już z awansu. – Mamy czas na regenerację, w niedzielę rano idziemy na spacer, żeby się trochę obudzić. To będzie bardzo ważny, ale mam nadzieję, że bardzo przyjemny dla nas dzień – mówi Dawid Ogórek. Zawodnik ma jednak świadomość, że w niedzielę łatwo nie będzie. – Każdy mecz jest inny, a zwłaszcza w siatkówce. Można wygrać gładko 3:0, a następnego dnia role mogą się odwrócić i można równie szybko przegrać. Mimo że oczywiście cieszymy się z sobotniej wygranej, staramy się skupić już na niedzieli i wyjść na boisko w pełni zmobilizowani – przyznał.Na uwagę na pewno zasługuje atmosfera panująca w hali w Zawierciu, kibice szczelnie wypełnili obiekt i żywiołowo dopingowali swój zespół. – To, co się tutaj dzieje, jest niesamowite. Chcemy podziękować wszystkim, którzy za nas trzymają kciuki przed telewizorem, a w szczególności tutaj w hali. Jeszcze nigdy czegoś takiego nie przeżyłem.

 

źródło: aluronwarta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved