Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Ogórek: Chcę się odwdzięczyć za okazane mi zaufanie

Dawid Ogórek: Chcę się odwdzięczyć za okazane mi zaufanie

fot. https://siatkowka.gkskatowice.eu

Dawid Ogórek po zdobyciu srebrnego medalu zaplecza PlusLigi przeniósł się z Lechii Tomaszów Mazowiecki do GKS-u Katowice. – Doskonale wiem, że brakuje mi jeszcze sporo, by dojść do plusligowego poziomu. Jestem jednak ambitnym zawodnikiem, więc postaram się temu sprostać. Jeśli zauważę postępy, to wówczas będę stawiał sobie poprzeczkę coraz wyżej – powiedział nowy libero katowickiego zespołu.

Siatkówka nigdy nie była moim pomysłem na życie. Pochodzę z malutkiej wioski na Opolszczyźnie, gdzie nie było zbyt wielu możliwości. Był klub piłkarski, więc gdy zjadłem śniadanie rano, to do domu wracałem, gdy zachodziło słońce. Cały czas biegałem po boisku. Grałem amatorsko w LZS-ie Kościeliska. Do dzisiaj mam koszulkę z awansu do okręgówki. Pewnego razu zacząłem jednak grać w siatkówkę plażową. Na jednym z turniejów podszedł do mnie Marcin Brzeziński i zapytał, czy gram w hali. Niedługo potem dostałem się do młodej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, w której przez rok miałem możliwość trenowania pod okiem Michała Chadały. Bardzo dużo mu zawdzięczam. Później wszystko ruszyło – mówił o początkach swojej przygody sportowej Dawid Ogórek.Nowy libero GKS-u Katowice ostatni sezon spędził w Lechii Tomaszów Mazowiecki. Do beniaminka I ligi mężczyzn przeszedł z Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Ogórek w minionych rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Bartłomieja Rebzdę, wraz z Lechią zdobył srebro zaplecza PlusLigi. – Krok do przodu zrobiłem w ostatnim sezonie, gdy grałem w Lechii Tomaszów Mazowiecki. W końcu rozegrałem cały, pełny sezon. Na dodatek mieliśmy świetny zespół, z którym zajęliśmy drugie miejsce w pierwszej lidze, choć niewiele zabrakło, by wygrać rozgrywki. Mam same dobre wspomnienia z Tomaszowa i myślę, że to był przełomowy moment w karierze – stwierdził.

Zawodnik o miejsce na boisku walczyć będzie z Bartoszem Mariańskim. – Wszystko wokół mnie dzieje się bardzo szybko. Na razie więc staram się skupiać tylko na tym, co robimy każdego dnia. Doskonale wiem, że brakuje mi jeszcze sporo, by dojść do plusligowego poziomu. Jestem jednak ambitnym zawodnikiem, więc postaram się temu sprostać. Jeśli zauważę postępy, to wówczas będę stawiał sobie poprzeczkę coraz wyżej – przyznał Ogórek. – Zdecydowanie bardziej preferuję grę w obronie. Nie wiem, czy moje przyjęcie można w ogóle nim nazwać. Muszę też przyzwyczaić się do warunków PlusLigi. W I lidze gra się piłkami marki Molten, które mają zupełnie inny charakter od tych, które są w PlusLidze. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, ale chcę się odwdzięczyć za okazane mi zaufanie – dodał nowy siatkarz GKS-u.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved