Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dawid Murek: Przed sezonem były inne cele

Dawid Murek: Przed sezonem były inne cele

fot. Sylwia Lis

Tauron AZS Częstochowa w sobotę wygrał rywalizację z UKS-em Mickiewicz Kluczbork, której stawką było utrzymanie w I lidze mężczyzn. – Ten zespół miał potencjał od samego początku. Borykaliśmy się z różnymi problemami. Nie wyszło. Teraz skończył się sezon, zespół został utrzymany w I lidze, chociaż na pewno przed sezonem apetyty były dużo większe – przyznał Dawid Murek.

Tauron AZS Częstochowa po zupełnie nieudanej fazie zasadniczej, którą z sześcioma zwycięstwami zakończył na ostatnim miejscu, musiał walczyć o utrzymanie z Mickiewiczem Kluczbork. W pierwszych dwóch spotkaniach na parkiecie rywala akademicy odnieśli dwa zwycięstwa. Nie udało im się postawić kropki nad i w trzecim starciu. Podopieczni Piotra Łuki nie dopuścili jednak do piątego meczu, po momentami nierównym pojedynku w sobotę w Częstochowie zapewnili sobie utrzymanie w I lidze mężczyzn. – Piątkowy mecz nam nie wyszedł. W głowach było trochę myśli, że samo się wygra i będzie łatwiej niż w Kluczborku. Niestety tak nie było. Mickiewicz wyszedł na to spotkanie zmobilizowany, zagrał naprawdę dobre spotkanie a my bardzo słabe. Z kolei w tym meczu my wyszliśmy bardzo skoncentrowani. Powiedzieliśmy sobie, że musimy wyjść z agresją i skoczyć na przeciwnika, bo tylko taki klucz do zwycięstwa widzieliśmy. Tak to wszystko wglądało na boisku. Myślę, że zasłużenie wygraliśmy i myślę, że AZS, taki wielki klub powinien zostać w I lidze – powiedział po sobotnim pojedynku Dawid Murek, kapitan AZS-u.Zespół od początku borykał się z różnymi problemami. Długo pod znakiem zapytania stał udział mistrza I ligi w rozgrywkach. Ostatecznie zespół wystartował na zapleczu PlusLigi, ale większość sezonu plasował się w dolnych rejonach tabeli. – Przed sezonem były inne cele. Ten zespół miał potencjał od samego początku. Borykaliśmy się z różnymi problemami. Nie wyszło. Teraz skończył się sezon, zespół został utrzymany w I lidze, chociaż na pewno przed sezonem apetyty były dużo większe – przyznał doświadczony siatkarz.

Murek został zakontraktowany do AZS-u jako libero. Jeszcze przed startem sezonu siatkarz powrócił na pozycję przyjmującego. Przez większość sezonu doświadczony zawodnik z powodzeniem prezentował się w tej roli. – Ja zawsze się cieszę, jak wracam na swojej pozycji. Bardzo się dobrze czuję na przyjęciu. Libero to fajna pozycja, miałem możliwość grania na niej przez cztery lata, jednak miło jest wrócić na siatkę w Częstochowie – stwierdził. Urodzony w 1977 roku siatkarz nie zdecydował jeszcze, czy w przyszłym sezonie kibice ponownie będą mogli oglądać go na parkiecie.– Co dalej? Zobaczymy. Na razie nie chcę nic deklarować – ani mówić, że to koniec kariery, ani, że będę jeszcze grał. Jak mi zdrowie pozwoli, to oczywiście jeszcze jak najbardziej powalczę – zakończył zawodnik AZS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved