Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dawid Murek: Dołożyć cegiełkę do awansu AZS-u do PlusLigi

Dawid Murek: Dołożyć cegiełkę do awansu AZS-u do PlusLigi

fot. Sylwia Lis

Miłą niespodziankę sprawił kibicom AZS-u Częstochowa Dawid Murek. Legendarny zawodnik myślał już powoli o zakończeniu kariery, jednak ostatecznie przyjął propozycję klubu, z którym zdobywał medale mistrzostw Polski. – Swoją przygodę chciałem zakończyć na etapie PlusLigi, ale władze AZS-u wyszły z ciekawym projektem i zaproponowały mi grę na libero. Być może uda się zakończyć na poziomie ekstraklasy właśnie w Częstochowie – przyznał.

Dawid Murek to bez wątpienia ikona AZS-u Częstochowa. Od 1996 roku reprezentował barwy klubu spod Jasnej Góry, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. W 2009 roku wrócił do Częstochowy, trzy lata później wywalczył z zespołem Puchar Challenge. 30 czerwca 2014 roku kontrakt siatkarza z AZS-em wygasł. – Niestety przychodzi taki czas, w którym musimy podejmować najbardziej trudne dla nas decyzje. Dawid jest ikoną AZS-u i to nigdy się nie zmieni. Ale też nie może przecież grać wiecznie. Po wielu dyskusjach uznaliśmy jednak, że nie zaproponujemy Dawidowi nowego kontraktu – komentował wtedy Konrad Pakosz, ówczesny prezes AZS-u Częstochowa. Wielu kibiców nie przypuszczało, że dane im jeszcze będzie oglądać swojego idola.– Bardzo się cieszę, że ponownie będę się mógł zaprezentować kibicom w Częstochowie. Nie myślałem, że jeszcze podejmę rękawicę i dalej będą grał w siatkówkę, bo powiedziałem sobie, że to będzie ostatni sezon – nie ukrywał Dawid Murek.

Tymczasem jednak władzom klubu udało się namówić byłego reprezentanta Polski do powrotu. W AZS-ie będzie on występował jako libero. –  Swoją przygodę chciałem zakończyć na etapie PlusLigi, ale władze AZS-u wyszły z ciekawym projektem i zaproponowały mi grę na libero. Być może uda się zakończyć na poziomie ekstraklasy właśnie w Częstochowie. Może małymi krokami uda się awansować, ja oczywiście tę cegiełkę chciałbym dołożyć – zapowiedział 41-letni gracz.

Pomimo tego, że AZS Częstochowa zakończył rozgrywki I ligi na pierwszym miejscu, nie oznacza to, że drużyna wystąpi w ekstraklasie. – Drużyna, która cały rok gra w I lidze i wygrywa rozgrywki, powinna mieć automatyczny awans. Aktualne rozwiązanie dla klubów na zapleczu nie jest dobre. Na szczęście za dwa lata już ten awans będzie, ale oczywiście będziemy robić wszystko, by już w tym sezonie wywalczyć powrót do PlusLigi – przyznał.

 

źródło: inf. własna, radiofon.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved