Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dawid Michor: Znamy swoje umiejętności

Dawid Michor: Znamy swoje umiejętności

fot. lts legionovia

– Udział w finałowym turnieju mistrzostw Polski będzie dla młodych sportsmenek wielkim przeżyciem. Grze na takim poziomie towarzyszą ogromne emocje i podwyższony poziom adrenaliny. Już samo zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki czempionatu jest wyróżnieniem – mówi Dawid Michor, trener LTS-u Legionovii Legionowo, która w Rumi (2-6 maja) będzie bronić złotego medalu wywalczonego przed rokiem w Słupsku.

W decydującym spotkaniu podopieczne trenera Michora pokonały KS Pałac Bydgoszcz 3:2 (19:25, 27:25, 19:25, 25:16, 15:13). – Z szacunkiem będziemy podchodzić do każdego rywala, ale znamy swoje umiejętności i wiemy, że chcąc nas pokonać, przeciwnik będzie musiał wejść na boisko maksymalnie skoncentrowany i wznieść się na wyżyny siatkarskich możliwości – podkreśla Dawid Michor.Trener LTS-u Legionovii dodał, że drużyna wykonała bardzo dobrą pracę, a klub stworzył odpowiednie warunki do przygotowań. – W porównaniu z rokiem poprzednim mamy oczywiście odmieniony zespół – mówi Dawid Michor. – Z podstawowego mistrzowskiego składu ze Słupska pozostała libero Maryla Karczmarczyk oraz kilka innych zawodniczek, które wówczas mniej grały. Teraz mamy i starsze, i młodsze kadetki.

W niedzielę seniorki Legionovii wygrały w Kaliszu trzeci mecz barażu o prawo gry w Lidze Siatkówki Kobiet i zapewniły sobie utrzymanie w gronie najlepszych polskich drużyn. – Zapewne w niedzielny wieczór słychać było w Polsce ogromny huk. To spadł z naszych serc ogromny kamień – śmieje się Dawid Michor. – Przeżywaliśmy mocno grę naszych starszych koleżanek w barażu, z którymi przecież często widywaliśmy się na hali treningowej. Po dwóch wygranych u siebie było więcej spokoju, wierzyliśmy w utrzymanie się, ale obawy pozostały.

Seniorki utrzymały się w LSK. Juniorki w kwietniu zdobyły w Dębicy złote medale mistrzostw Polski. Teraz przyszła kolej na kadetki. – Chcemy przeżyć w Rumi wielkie emocje. Będzie to sportowe święto, a nam będą kibicować nasi bliscy, którzy tradycyjnie przyjadą dopingować zespół. Docierają do mnie informacje, że Rumia mocno przygotowuje się do tego turnieju. Na pewno będzie co oglądać i podziwiać – zakończył Dawid Michor.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved