Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dawid Michor: Gdzieś tkwi cień nadziei

Dawid Michor: Gdzieś tkwi cień nadziei

fot. Gwardia Wrocław

– Gdzieś na dnie serca tli się nadzieja, że zagramy ten finałowy turniej, a rozum mówi wyraźnie, że w obecnej sytuacji w kraju nie będzie to możliwe – mówi Dawid Michor, trener GKS Wieżyca 2011 Stężyca, który na początku marca, podobnie jak siedem innych zespołów, awansował do decydującej walki o mistrzostwo Polski juniorek. Jednak ze względu na epidemię koronowirusa wszystkie rozgrywki zostały zawieszone.

– Po turnieju półfinałowym, którego byliśmy gospodarzem, nie wznowiliśmy zajęć – informował Dawid Michor. – Niebawem zapadła decyzja i dziewczyny rozjechały się do domów. Niektóre mieszkają daleko od Stężycy m.in. Olsztynie, Ostrołęce i Szczecinie. Wszystkie zastosowały do zaleceń, które obowiązują w czasie epidemii. Nie zapominają jednak o aktywności fizycznej. W domu oprócz normalnych zadań szkolnych wykonują ćwiczenia według zaleceń Michała Chmielewskiego, naszego trenera przygotowania motorycznego – podkreślał trener.Jego podopieczne nie nie rezygnują z aktywności fizycznej – Dziewczyny skupiają się na podtrzymaniu dyspozycji jaką miały. Gdzieś tkwi cień nadziei, że może jeszcze zagramy finał, ale coraz bardziej swoje plany kierujemy na przyszły sezon – mówił szkoleniowiec. Zawodniczki GKS Wieżycy 2011 Stężycy są bardziej bardziej aktywne w mediach społecznościowych. – Jestem z nich bardzo dumny. Widzę jak są kreatywne prezentując na klubowym Facebooku ćwiczenia fizyczne, z których może korzystać każdy. To była ich inicjatywa. Na pewno takie działania wpłyną na ich rozwój – podkreślał Dawid Michor.

Dawid Michor z zespołem GKS Wieżycy 2011 Stężycy pracuje od początku tego sezonu. Wcześniej trenował LTS Legionovię Legionowo, z którą zdobył trzykrotnie mistrzostwo Polski kadetek. W tym sezonie jego podopieczne po raz pierwszy awansowały do finałów mistrzostw Polski juniorek. Przypomnijmy, że do finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek awansowały zespoły Energa MKS SMS Kalisz, ENEA Energetyk Poznań, Łaskovia Łask, GKS Wieżyca 2011 Stężyca, ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź, UKS Chemik SMS Olsztyn, LTS Legionovia Legionowo i Elite Volley Kraków. Zawody zaplanowane były na 25 do 29 marca.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved