Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Dawid Konarski: Nie ma złotego środka

Dawid Konarski: Nie ma złotego środka

fot. Aleksandra Twardowska

– Myślę, że jakiekolwiek zwalnianie trenera nie ma sensu. Załóżmy, zwalniamy „Fefe” i bierzemy – nie wiem nawet kogo na ten moment – i co? On zrobi z nas nie wiadomo jakich graczy? To na pewno nie tędy droga – powiedział atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski w rozmowie ze „Słowem Sportowym”.

Reprezentacja Polski zajęła dziesiąte miejsce podczas siatkarskich mistrzostw Europy – LOTTO Eurovolley Poland 2017. Po zajęciu drugiego miejsca w grupie, na skutek porażki z Serbami 0:3 na otwarcie turnieju, siatkarze zagrali w barażu o ćwierćfinał. Biało-czerwoni przegrali spotkanie ze Słowenią 0:3 i odpadli z rozgrywek.Rozpoczęto analizowanie, co było przyczyną tak słabego występu siatkarzy trenera Ferdinando de Giorgiego w najważniejszej imprezie sezonu. Pojawiły się także głosy, że może należałoby w tej sytuacji zmienić szkoleniowca. Atakujący reprezentacji Polski – Dawid Konarski, jest jednak innego zdania. – Trener te ME przeanalizuje, wyciągnie wnioski. My musimy pracować razem, nie ma złotego środka, że przyjdzie ktoś nowy, dotknie tej kadry i zaczniemy grać rewelacyjnie. Tak to nie działa – powiedział.

Siatkarz widzi potencjał w młodej drużynie i uważa, że włoski szkoleniowiec powinien zostać. – Przed każdym trenerem szukanie nowych zawodników jest wyzwaniem. Grupę ludzi mamy doświadczoną, choć nie jest ona zaawansowana wiekowo. Dwóch zawodników ma równo 30 lat, oni są najstarsi. Zatem ta baza na przyszłość jest. Myślę, że jakiekolwiek zwalnianie trenera nie ma sensu. Załóżmy, zwalniamy „Fefe” i bierzemy – nie wiem nawet kogo na ten moment – i co? On zrobi z nas nie wiadomo jakich graczy? To na pewno nie tędy droga – dodał zawodnik.

źródło: polsatsport.pl, Słowo Sportowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved