Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Zachowaliśmy chłodną głowę

Dawid Konarski: Zachowaliśmy chłodną głowę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Fajnie że wróciliśmy do tego meczu, bo drugi i trzeci set to dość pewna wygrana Skry Bełchatów. Tym bardziej możemy być zadowoleni z powrotu w czwartym secie – o zwrotach akcji i wykorzystanych szansach w kluczowej fazie meczu mówił Dawid Konarski.

 Spotkanie Jastrzębskiego Węgla z PGE Skrą Bełchatów miało wszystko, czego można oczekiwać od hitu kolejki. Po trzech setach, kiedy to bełchatowianie byli o krok dalej wszystko wskazywało, że komplet punktów wyjedzie z zespołem Michała Gogola do Bełchatowa. Ambitnie walczący siatkarze Jastrzębskiego Węgla zdołali przełamać rywali w przełomowej czwartej partii spotkania. Również w tie-breaku nie brakowało emocji. – Cieszymy się ze zwycięstwa, fajnie że wróciliśmy do tego meczu, bo drugi i trzeci set to dość pewna wygrana Skry Bełchatów. Tym bardziej możemy być zadowoleni z powrotu w czwartym secie, wygranej końcówki i gry na wysokim poziomie., gdzie były mocne ataki z obu stron. Tie-break również był wyrównany, rozstrzygał się przy dwóch punktach różnicy, co potwierdza, że spotkały się dwa klasowe zespoły. Do tego meczu byliśmy górą i ta passa została podtrzymana, z czego się cieszymy – o dynamicznym przebiegu meczu i utrzymanej serii zwycięstw w konfrontacjach jastrzębsko-bełchatowskich mówił atakujący ekipy za Śląska.

Dawid Konarski przyznał również, że zacięte pięciosetowe starcie jest odczuwalne, zmęczenie przyćmiła jednak radość z triumfu i awans w tabeli PlusLigi. – Czuję ten mecz dość mocno w nogach, ale zawsze jest lepiej po zwycięstwie. To nasza piąta wygrana z rzędu, z kolejnym klasowym rywalem i sąsiadem w tabeli. Po tym meczu mamy o jedno oczko w tabeli więcej od rywali z Bełchatowa i nadal liczymy się w walce o dwie czołowe lokaty, które dają jakąś przewagę w Pucharze Polski – dodał zawodnik, odnosząc się do gorącej atmosfery, jaka panowała w hali w Jastrzębiu-Zdroju. – Atmosfera był wyśmienita, podgrzana decyzjami arbitrów. Kibice wykonali znakomitą robotę – o wsparciu fanów mówił Dawid Konarski, odnosząc się do kluczowej fazy meczu. – My jednak zachowaliśmy chłodna głowę, byliśmy skoncentrowani, musieliśmy przyjąć, aby zrobić przejście, żeby gdzieś remisować, później udało się raz, drugi przełamać rywali i wygraliśmy – zakończył zawodnik.

źródło: skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved