Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Dawid Konarski: Wszystko przebiega zgodnie z planem

Dawid Konarski: Wszystko przebiega zgodnie z planem

fot. Katarzyna Antczak

Wtorek 29 sierpnia był dla sześciu drużyn, które rywalizowały w grupach A i B  CEV mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – w Gdańsku i Szczecinie dniem podróży i pierwszych treningów w TAURON Arenie Kraków i katowickim Spodku. W Krakowie reprezentacje Polski, Serbii i Finlandii dołączyły do drużyn: Rosji, Bułgarii i Słowenii. –  Wszystko przebiega zgodnie z planem – zapewnia Dawid Konarski.

Nastroje w drużynie są wyraźnie lepsze. Czy to oznacza, że na dobre zapomnieliście już o porażce z Serbią w meczu otwarcia LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017?Dawid Konarski:Pierwsze spotkanie na pewno nam nie wyszło. Na szczęście dwa kolejne były zdecydowanie lepsze, choć przeciwnicy – Finowie i Estończycy byli słabsi od Serbów, ale bardzo nas cieszą dwie wygrane po 3:0. Naszym celem od początku były występy w fazie pucharowej w TAURON Arenie Kraków.

Z górą dwa tygodnie temu podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odnieśliście tu zwycięstwo 3:2 nad Rosją. W perspektywie ewentualnego meczu ćwierćfinałowego właśnie z tymi rywalami to bardzo ważny sukces, zresztą nie pierwszy z zespołem Rosji w tej hali.

– Na razie koncentrujemy się na barażu ze Słowenią. Mam nadzieję, że awansujemy do ćwierćfinału. Dobrze, że mieliśmy niedawno okazję pograć w TAURON Arenie Kraków, występowaliśmy tu również w meczach Ligi Światowej. Dobrze nam się w tej hali gra. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko pokonać Słowenię i walczyć skutecznie z Rosjanami o półfinał.

Drużyna szybko przeniosła się z północy na południe.

– Lot trwał godzinę, trochę czasu spędziliśmy jeszcze na lotnisku w Gdańsku, ale obiad jedliśmy już w Krakowie. Z wieczornego treningu jesteśmy zadowoleni.

Trener biało-czerwonych Ferdinando de Giorgi ze spokojem czeka na mecz ze Słowenią.

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. To normalna sytuacja. Jeśli chodzi o skład, to nie przewiduję wielkich niespodzianek, ważne jest, aby cała drużyna była gotowa na skuteczną rywalizację ze Słowenią, bo nasz cel został jasno określony – najpierw musimy awansować do ćwierćfinału. Dlatego w tym momencie sprawy związane z formą i możliwościami siatkarzy są mniej istotne, choć nie da się ukryć, że to poważni kandydaci nawet do złotego medalu. O tym możemy jednak porozmawiać więcej dopiero po naszym meczu ze Słowenią.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved