Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dawid Konarski: Wiemy, o co gramy

Dawid Konarski: Wiemy, o co gramy

Przy niemal pełnej hali w Kędzierzynie-Koźlu we wtorkowym meczu ZAKSA pokonała Dinamo Moskwa 3:1, pokazując swoją wyższość nad rywalem już drugi raz. – Wynik jest taki, jaki był w Moskwie, tam również wygraliśmy dwa sety, trzeciego przegraliśmy na przewagi, a w czwartek wygraliśmy. Myślę, że dwa stracone sety w dwumeczu z Dinamem Moskwa to dobry rezultat – stwierdził po meczu Dawid Konarski.

Doskonale się ogląda polską drużynę, która tak dobrze sobie radzi w Lidze Mistrzów.

Dawid Konarski:Cieszymy się ze zwycięstwa oraz z 3 punktów. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz, bo Rosjanie byli z pewnością podrażnieni porażką, którą ponieśli na swoim terenie, byli jeszcze bardziej zmotywowani niż zwykle. My zagraliśmy dobre spotkanie. Dwa pierwsze sety wygraliśmy, w trzecim też mieliśmy swoje szanse, ale niestety nie udało się. Cieszy fakt, że w czwartej partii mimo 3 czy 4 punktów przewagi rywali wierzyliśmy cały czas w nasze możliwości i udało się nam wrócić do gry. W środkowej fazie seta doprowadziliśmy do remisu. Zdobyliśmy 2 punkty przewagi, graliśmy punkt za punkt i powoli, ale konsekwentnie doprowadziliśmy do wygrania seta, a także meczu. Póki co zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i to jest bardzo radosna wiadomość.

Wróćmy do trzeciego seta, wszystko wskazywało na to, że wygracie mecz 3:0, ludzie już nawet zaczęli wychodzić…

Jeżeli to prawda, to kibice mają nauczkę, żeby poczekać do końca meczu, a my jak będziemy zauważać takie sytuacje, to będziemy specjalnie przedłużać. A tak na poważnie to szkoda, że nie udało się meczu wygrać 3:0, bo była tak szansa. Mieliśmy piłkę meczową po swojej stronie, nasi rywale wybrali dobrą opcję w bloku, ja sam również nie zaatakowałem najlepiej i wygrali seta na przewagi. Wynik jest taki, jaki był w Moskwie, tam również wygraliśmy dwa sety, trzeciego przegraliśmy na przewagi, a w czwartek wygraliśmy. Myślę, że dwa stracone sety w dwumeczu z Dinamem Moskwa, to dobry rezultat.

Mówisz, że nie najlepiej zaatakowałeś, ale w ogólnym rozrachunku rozegrałeś bardzo dobre spotkanie.

– Miło to słyszeć. Cóż ja mogę więcej powiedzieć, na pewno zagrałem lepiej niż w Rosji, ale wydaje mi się, że każdy z nas zagrał lepiej. Pokuszę się o stwierdzenie, że nawet nasi rywale rozegrali lepsze zawody. Mnie osobiście bardzo cieszy, że maraton dziewięciu meczów w styczniu kończymy zwycięsko.

Co z twoim zdrowiem, bo wiem, że miałeś drobne problemy?

Myślę, że moje problemy zdrowotne należą do przeszłości. Dobrze, że choroba już odpuściła, bo to bardzo męczyło. Teraz mamy wolne i spokojnie będziemy się przygotowywać do spotkania z drużyną z Radomia.

Wolnego chyba nie będzie zbyt dużo, bo jeszcze w tym tygodniu kolejny mecz.

Zgadza, się już w sobotę gramy mecz z Czarnymi Radom. Środę mamy wolną, a później będziemy się spokojnie przygotowywać do sobotniego meczu. Cieszymy się, że teraz mecze gramy u siebie i nie musimy nigdzie jeździć, bo wtedy czasu na regenerację jest trochę więcej.

Drużyna z Radomia to łatwiejszy przeciwnik?

To czy łatwiejszy, to się okaże po meczu. Jak będziemy się przygotowywać do spotkania, to obejrzymy nagrania video i to pomoże nam ustalić taktykę i walczyć o kolejne ważne punkty. Wiemy, o co gramy, różnica punktowa w tabeli pomiędzy drużynami nie jest zbyt duża. Także musimy się pilnować, aby utrzymać przewagę. Z pewnością nie zabraknie nam koncentracji i mobilizacji. Mecze to jest dla nas świętość, cieszymy się, że możemy grać na swoim boisku przy tak rewelacyjnym dopingu. Zrobimy wszystko, żeby zagrać dobry mecz i zdobyć trzy punkty.