Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Teraz weryfikacja była lepsza

Dawid Konarski: Teraz weryfikacja była lepsza

Od zwycięstwa 3:1 nad Serbią polska kadra rozpoczęła zmagania w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. – Grając tak, jak graliśmy w dwóch pierwszych setach, powinniśmy zamknąć spotkanie to spotkanie w trzech odsłonach. W trzeciej partii stanęliśmy, przestaliśmy kończyć swoje ataki, nasza zagrywka była dużo gorsza i w konsekwencji przegraliśmy. Ciężko wygrać seta bez zagrywki, bez bloku, zdobywając jedynie punkty po przyjęciu zagrywki – mówił po zwycięstwie atakujący biało-czerwonych, Dawid Konarski.

Polacy bardzo dobrze weszli w spotkanie z Serbami, dość pewnie wygrywając dwie pierwsze odsłony spotkania. W trzeciej reprezentacja Polski jednak stanęła. – Grając tak, jak graliśmy w dwóch pierwszych setach, powinniśmy zamknąć spotkanie to spotkanie w trzech odsłonach. W trzeciej partii stanęliśmy, przestaliśmy kończyć swoje ataki, nasza zagrywka była dużo gorsza i w konsekwencji przegraliśmy. Ciężko wygrać seta bez zagrywki, bez bloku, zdobywając jedynie punkty po przyjęciu zagrywki. W czwartej odsłonie było trochę lepiej, ale myślę, że w dwóch pierwszych setach zagraliśmy najlepiej – komentował pojedynek Dawid Konarski. Biało-czerwoni przegrali trzecią część meczu, a w czwartej długo prowadzili wyrównaną walkę, by w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Bohaterem właśnie tej końcówki był Wilfredo Leon, który na tym etapie spotkania był skuteczny zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym. – Wilfredo Leon zamienił się strefami z Michałem Kubiakiem. Wilfredo miał znaleźć się bliżej rozgrywającego na „piątce”. To była dla niego nowa sytuacja, bo w klubie gra bardziej oddalony od rozgrywającego – wyjaśnił Konarski. To on był podstawowym atakującym w tym spotkaniu, a trener Vital Heynen korzystał również z Macieja Muzaja i… Aleksandra Śliwki. – Moim zmiennikiem jest ten, który jest w danej chwili potrzebny. Myślę, że rotacje będą różne, w następnym meczu pewnie będą kolejne – zapowiedział doświadczony bombardier i dodał: – Na razie nikt nie wie jaka jest podstawowa szóstka, myślę, że najwięcej na ten temat wie trener.

Na niecały tydzień przed startem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera biało-czerwoni mierzyli się z kadrą Holandii, dwukrotnie pokonując ją w Opolu. – Przede wszystkim Holendrów dwa razy wysoko pokonaliśmy i prezentowali się oni znacznie słabiej od Serbów, więc sami nie do końca wiedzieliśmy na czym stoimy. Teraz weryfikacja była dużo lepsza. Serbowie zawiesili nam poprzeczkę dużo wyżej – przyznał Konarski. W Krakowie polski zespół rozegra jeszcze dwa spotkania, najpierw z Brazylią, potem z Finlandią. – Mamy jeszcze kilka spotkań, żeby sprawdzić różne warianty, wszystko dograć i tak poskładać, żeby wszystko było gotowe na turniej kwalifikacyjny – zapowiedział Dawid Konarski.