Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Nikt nie powie, że szkoda punktu

Dawid Konarski: Nikt nie powie, że szkoda punktu

fot. Katarzyna Antczak

Dawid Konarski został wybrany MVP sobotniego meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem. Bombardier ZAKSY zdobył w tym meczu 31 punktów. – Było ciężko, bo od początku tie-breaka goniliśmy rywali. Mieliśmy dwa punkty straty, dogoniliśmy ich. Potem znów były dwa punkty straty, oni mieli pięć piłek meczowych, więc bardzo się cieszymy, że wygraliśmy. Nikt z nas nie powie, że szkoda jednego punktu, bo zdobyliśmy dwa – powiedział po długim i stojącym na wysokim poziomie meczu reprezentant Polski. „Konar” odniósł się także do sprawy wyboru nowego selekcjonera.

– Było ciężko, bo od początku tie-breaka goniliśmy rywali. Mieliśmy dwa punkty straty, dogoniliśmy ich. Potem znów były dwa punkty straty, oni mieli pięć piłek meczowych, więc bardzo się cieszymy, że wygraliśmy. Nikt z nas nie powie, że szkoda jednego punktu, bo zdobyliśmy dwa – powiedział po spotkaniu z Jastrzębskim Węglem Dawid Konarski. Atakujący ZAKSY i reprezentacji Polski zdobył w tym szalonym meczu 31 punktów i został nagrodzony statuetką MVP. – Coś tam zaatakowałem. Cieszę się, że udało się pomóc drużynie. Tie-breaka graliśmy bardzo długo, prawie jak normalnego seta. Nie pamiętam, bym wcześniej zdobył w nim dziewięć punktów. Nie pamiętam też, kiedy grałem tie-breaka powyżej 20 punktów – skomentował swoją grę w tym spotkaniu „Konar”.

Dawid Konarski atakował w tym meczu aż 46 razy. – Nawet gdybym nie lubił, musiałbym polubić, bo taka moja pozycja na boisku. Jestem od tego, żeby atakować, kończyć akcje. W końcówce meczu Ben Toniutti mi zaufał. Cieszę się, że nie zawiodłem i wywiązałem się ze swojego zadania – przyznał Konarski zapytany, czy lubi grać mecze z taką ilością ataków. – Na pewno każdy wygrany mecz, zwłaszcza taki ciężki, pozytywnie nakręca. Wiemy jednak, że musimy pracować ciężej, bo powinniśmy być w stanie wygrać ten mecz szybciej, ale było za dużo błędów z naszej strony. Musimy to wyeliminować. Mamy sporo pracy przed sobą. Trzeba zbierać punkty, bo są potrzebne – dodał bombardier mistrzów Polski.Obecnie trwa wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski po tym, jak ogłoszono, że nie zostanie przedłużona umowa ze Stephane’em Antigą. – Jestem zupełnie odcięty od tego, co dzieje się w sprawie nowego trenera. Nawet nie wiem, kiedy ma być wybrany. Moim zadaniem jest obecnie gra na maksa w klubie, a tego, czy dostanę się do kadry, dowiem się w kwietniu – skomentował Dawid Konarski. Przyznał jednak, że Ferdinando de Giorgi byłby dobrym kandydatem na to stanowisko. – Na pewno jest to dobry kandydat. Praca w kadrze byłaby wykonywana jak należy, tego jestem pewien. Jeżeli Fefe zostanie wybrany, będzie to dobra decyzja dla całej polskiej siatkówki – zakończył.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

*rozmawiał Ryszard Opiatowski

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved