Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Narobili nam sporo kłopotów serwisem

Dawid Konarski: Narobili nam sporo kłopotów serwisem

– Estonia była dobrym rywalem na przetarcie, ale tez nie spodziewałbym się, że od początku będziemy grali fajerwerki. Wiemy, że turniej jest dla nas długi – zaznaczył po meczu z reprezentacją Estonii Dawid Konarski. Biało-czerwoni wygrali to spotkanie 3:1, ale rywale sprawili im sporo problemów. – Estończycy narobili nam sporo kłopotów serwisem, szczególnie w drugim secie, kiedy początek nam gdzieś odjechał – mówił atakujący reprezentacji Polski.

To było nasze pierwsze spotkanie po dłuższym czasie. Wiedzieliśmy, ze Estonia ma warunki, aby nam się przeciwstawić. Myślę, że za dużo chcieliśmy tutaj takim krzykiem, pełną mobilizacją, zamiast skupić się bardziej na siatkówce i troszeczkę ta gra była szarpana, ale wynik jest pozytywny dla nas. Mamy trzy punkty także z tego musimy się cieszyć – skomentował po spotkaniu atakujący reprezentacji Polski, Dawid Konarski.

Reprezentacja Polski przed mistrzostwami Europy nie zagrała żadnego sparingu. Estonia była dobrym przeciwnikiem na przetarcie? – Estończycy narobili nam sporo kłopotów serwisem, szczególnie w drugim secie, kiedy początek nam gdzieś odjechał. Później mieliśmy jeszcze szansę na odwrót tego seta. Estonia była dobrym rywalem na przetarcie, ale tez nie spodziewałbym się, że od początku będziemy grali fajerwerki. Wiemy, że turniej jest dla nas długi. Przetarcie dobre, z meczu na mecz powinno być coraz lepiej – zaznaczył reprezentant Polski.

Czy brakuje drużynie jeszcze ,,czucia meczowego”? – Może troszeczkę. Myślę jednak, że jesteśmy już na tyle doświadczeni i zagraliśmy tyle spotkań, że szybciutko wrócimy na właściwe tory. W meczu z Estonią każdy praktycznie mógł zagrać, może oprócz dwóch – trzech zawodników. Halę już zobaczyliśmy, więc teraz już powinno być tylko lepiej. Za dwa dni na trybunach pewnie będzie komplet. Atmosfera fajna, hala przyjemna, a my musimy tylko grać, grać, grać – podkreślił Dawid Konarski.