Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Konarski: Mam nadzieję, że znajdziemy się w najlepszej trójce

Dawid Konarski: Mam nadzieję, że znajdziemy się w najlepszej trójce

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski niebawem rozpocznie rywalizację w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów. Do Chicago biało-czerwoni, podobnie jak na większość turniejów w tym sezonie, pojechali bez większości mistrzów świata. – Jeśli zagramy trochę lepiej niż normalnie, to wszystkiego możemy się spodziewać. Każdy medal cieszy, a dla grupy zawodników, która jest w Chicago, byłoby to coś wyjątkowego – powiedział Dawid Konarski, który obecnie w Zakopanem przygotowuje się już do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Część reprezentacji przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem, a pozostali polecieli na Final Six do Chicago. Do tego wszystkiego trener Heynen będzie w dwóch miejscach niemal równocześnie. Jak się na to zapatrujecie?Dawid Konarski: Trener opanował sztukę teleportacji, za co trzeba go bardzo pochwalić. Vital miał pomysł na ten sezon, który pewnie na początku nie zakładał awansu do Final Six. Niestety, znowu zrobiliśmy mu na złość i się w nim znaleźliśmy. W tym momencie sobie żartuję, bo uzyskanie awansu to jest naprawdę fajna sprawa. W związku z tym trzeba było to jakoś pogodzić. Ci, którzy zostaną w Polsce, będą szlifować formę na turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Część chłopaków, która poleciała do Chicago, pewnie dołączy do nas potem na zgrupowaniu. Możemy być zadowoleni, że wliczając w to kadrę, która w tym samym czasie rywalizuje na Uniwersjadzie, w sumie aż 40 Polaków prezentuje poziom międzynarodowy.

Według pana awans do Final Six był nam potrzebny?

– Każdy awans jest skutkiem tego, że wygrywamy. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy wychodzili na boisko, by przegrać dwa mecze i broń Boże nie awansować dalej. Gdyby nie ten awans, część chłopaków zakończyłaby już pewnie swoją przygodę z reprezentacją w tym sezonie.

Kto stanie na podium Ligi Narodów?

– Mam nadzieję, że znajdziemy się w najlepszej trójce. Liczę na to, że awansujemy do półfinału po tym, jak wygramy za trzy punkty z Iranem, z którym dzień później zwycięży Brazylia. Jeśli zagramy trochę lepiej niż normalnie, to wszystkiego możemy się spodziewać. Każdy medal cieszy, a dla grupy zawodników, która jest w Chicago, byłoby to coś wyjątkowego.

Cała rozmowa Katarzyny Paw dostępna w Przeglądzie Sportowym.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved