Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dawid Konarski: Mamy główny cel – Rio de Janeiro

Dawid Konarski: Mamy główny cel – Rio de Janeiro

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wszyscy koncentrujemy się na igrzyskach olimpijskich. Idziemy cyklem mocnych siłowni. W dniu meczu z Serbią rano również była siłownia – powiedział po przegranym meczu Ligi Światowej z Serbią Dawid Konarski, atakujący reprezentacji Polski. W Kaliningradzie biało-czerwoni wygrali z Bułgarią, a przegrali z Rosją i Serbią.

Przypomnijmy, że w turnieju w Kaliningradzie udziału w ogóle nie wzięli Michał Kubiak, Mateusz Mika czy Fabian Drzyzga. Bartosz Kurek wprawdzie zmuszony przez przepisy FIVB pojechał, ale w ogóle nie pojawił się na boisku. Karol Kłos czy Rafał Buszek grali w niewielkim wymiarze czasu. Sporo doświadczenia w tym turnieju na pewno zdobyli Artur Szalpuk i Bartosz Bednorz, którzy byli podstawowymi przyjmującymi. – Zestawienie, w jakim graliśmy, tutaj jest naprawdę ekstremalne. Niektórzy z nas dowiedzieli się kilka dni przed zgrupowaniem, że muszą przyjechać, musieli zrezygnować z wakacji. Reprezentacji jednak się nie odmawia i przyjeżdża się po to, aby pomóc – powiedział w rozmowie ze stacją Polsat Sport libero Damian Wojtaszek. W tym zestawieniu zespół grał po raz pierwszy, co na pewno miało wpływ na postawę drużyny. – Zawsze chcemy dać z siebie maksimum i walczyć tym, co mamy. W takim zestawieniu graliśmy pierwsze trzy spotkania i myślę, że jeżeli byśmy grali tak jeszcze trochę czasu, to też na pewno wyglądałoby to lepiej – stwierdził Dawid Konarski, atakujący reprezentacji Polski.

Damian Wojtaszek pokusił się także o ocenę turnieju w Kaliningradzie. – Z każdą z drużyn mogliśmy tutaj wygrać. Pierwszy mecz z Bułgarią wyszedł nam tak, jak chcieliśmy, pomimo tego, że dosyć mocno przegraliśmy pierwszego seta, ale potrafiliśmy się odbudować. Serbia zagrała naprawdę dobre spotkanie. Wygrała także swoje dwa pierwsze mecze i zasłużenie okazała się w ten weekend najlepsza. Nam pozostaje jedynie trenować, skupić się na naszej grze i zagrać jak najlepsze spotkania w Łodzi – analizował libero. Już w najbliższy weekend biało-czerwoni w Łodzi w ramach kolejnego turnieju Ligi Światowej zmierzą się z Argentyną, Francją i Rosją. – Chciałbym, żeby ten turniej w Łodzi wyglądał trochę inaczej, żebyśmy oddali więcej serca na boisku i żebyśmy przed naszą publicznością pokazali się z jak najlepszej strony – nie ukrywa Damian Wojtaszek.Pamiętajmy jednak, że Liga Światowa, a w szczególności faza interkontynentalna, nie jest głównym celem mistrzów świata. Podopieczni Stephane’a Antigi są w komfortowej sytuacji, mają już zapewniony udział turnieju finałowym, ale główną imprezą są igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i mogą się do niej spokojnie przygotowywać. Podkreśla to Dawid Konarski, który w Kaliningradzie był podstawowym atakującym. Siatkarz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po powrocie z Tokio nie mógł zatem liczyć na dłuższą przerwę. – Odpoczynku było mało, ale wszyscy koncentrujemy się na igrzyskach olimpijskich. Idziemy cyklem mocnych siłowni. W dniu meczu z Serbią rano również była siłownia. Walczymy, staramy się na boisku robić co możemy – zaakcentował Dawid Konarski. – Mamy główny cel, igrzyska w Rio, ale będziemy walczyć także w kolejnym turnieju Ligi Światowej, w Łodzi. Z każdym turniejem ta gra na pewno będzie wyglądała coraz lepiej. Dołączą pozostali zawodnicy – zapewnił. Zespół aktualnie przygotowuje się do igrzysk olimpijskich według określonego planu. Stephane Antiga podkreślał zresztą już wcześniej, że na początku Ligi Światowej gra zespołu może nie wyglądać najlepiej. – Mam nadzieję, że kibice nam wybaczą i będą cierpliwi, bo nikt z nas nie zapomniał, jak się gra w siatkówkę. Potrzeba czasu, abyśmy się naładowali i już na turnieju finałowym prezentowali lepszą siatkówkę. Na pewno tak będzie, ale wszyscy walczymy o to, aby coś ugrać w Rio de Janeiro – zakończył Dawid Konarski.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved